رفتن به محتوا

همه چیز در رابطه با بوتاکس مسپورت

ماندگاری بوتاکس پیشانی

اگر قصد انجام خدمات زیبایی را دارید، قطعا تبلیغ‌های متنوعی در دنیای مجازی در رابطه با تزریق بوتاکس صورت دیده‌اید. تبلیغاتی از قبیل تزریق بوتاکس مسپورت، تزریق بوتاکس ارزان قیمت و… همگی از عناوینی هستند که این روزها زیاد می‌شنویم. اما اگر می‌خواهید همه چیز در رابطه با بوتاکس مسپورت را بدانید، با ما همراه باشید.

بوتاکس مسپورت

بوتاکس نوعی سم است که سبب تضعیف و فلجی موقتی عضلات در ناحیه تزریق می‌شود و برای از بین بردن چین وچروک‌های صورت، درمان میگرن، تعرق بیش از حد و… کاربرد دارد. از اولین سوالاتی که ممکن است برای افراد پیش بیاید این است که بوتاکس مسپورت ساخت کجاست؟ این بوتاکس در کشور ایران تولید می‌شود. مسپورت مشابه یک نمونه بوتاکس خارجی پرطرفدار به نام دیسپورت است. در مطلبی جداگانه، همه چیز درباره بوتاکس دیسپورت را توضیح داده‌ایم. گرچه بوتاکس مسپورت سعی دارد با تمام ویژگی‌های خود، حد یک محصول خارجی باشد اما باید واقعیت‌ها را پذیرفت. در مقایسه بین برند مسپورت و دیسپورت، برخی از ویژگی‌ها در دیسپورت برتری دارد. از این رو افراد زیادی برای تزریق، دیسپورت را انتخاب می‌کنند. البته باید یادآور شویم که هر دو برند، دارای برچسب وزارت بهداشت هستند.

تفاوت بوتاکس مسپورت ایرانی و بوتاکس دیسپورت

گرچه تکنیک تزریق بوتاکس در نتیجه نهایی اثرگذار است، اما از کیفیت بوتاکس نیز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. برخی تفاوت‌های مسپورت ایرانی و دیسپورت به شرح زیر است:

 • ماندگاری بوتاکس، یکی از تفاوت‌های مهم است. ماندگاری بوتاکس دیسپورت بیشتر است و معمولا تا ۷ ماه دوام دارد.
 • برخی افراد با تزریق بوتاکس ایرانی، ممکن است دچار حساسیت شوند یا عوارضی مانند افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس را تجربه کنند.
 • بوتاکس مسپورت قیمت کمتری نسبت به بوتاکس دیسپورت دارد.
 • افرادی که به دیسپورت حساسیت نشان می‌دهند، کمتر هستند. اگر دارای پوست نازک و حساسی هستید تزریق بوتاکس دیسپورت را پیشنهاد می‌کنیم.
 • مشاهده نتایج بوتاکس مسپورت نسبت به دیسپورت، به زمان بیشتری نیاز دارد. پس از تزریق بوتاکس دیسپورت، به یک روز زمان نیاز است تا نتایج را ببینید اما مسپورت، به ۳ تا ۱۰ روز زمان نیاز دارد.
 • دوز تزریق بوتاکس دیسپورت نسبت به مسپورت کمتر است. یعنی اگر یک فرد برای از بین چین و چروک‌های صورت، مسپورت را انتخاب کند، ممکن است به دو سی سی تزریق نیاز داشته باشد در صورتی که همان فرد با دیسپورت، نیاز به تزریق یک سی سی دارد.

تفاوت بوتاکس مسپورت ایرانی و ژل بوتاکس دیسپورت

میزان ماندگاری بوتاکس مسپورت

بوتاکس مسپورت نیز مانند دیگر برندهای بوتاکس، یک درمان موقت برای چین و چروک‌ها است. میزان ماندگاری بوتاکس در تمام برندها، به عواملی مانند نوع پوست، عمق تزریق، شدت چین و چروک‌ها، وضعیت عضلات ناحیه تزریق و… بستگی دارد. به طور کلی، میزان ماندگاری بوتاکس مسپورت بین سه تا حداکثر شش ماه است. طبق آمار، افرادی که تجربه تزریق بوتاکس در پیشانی با برند دیسپورت را داشته‌اند، از ماندگاری بوتاکس دیسپورت رضایت بیشتری دارند. ماندگاری بوتاکس دیسپورت بین ۴ تا ۷ ماه گزارش شده، اما باز هم در میان افراد مختلف، متفاوت است.

قیمت بوتاکس مسپورت

از آنجا که بوتاکس مسپورت ساخت کشور ایران است، قیمت آن نیز نسبت به دیسپورت کمتر است. به علت وارداتی بودن بوتاکس دیسپورت، نوسانات قیمت دلار بر قیمت آن، اثر مستقیم دارد. برای اطلاع از قیمت بوتاکس مسپورت، ‌می‌توانید به داروخانه‌ها و مراکز فروش ملزومات پزشکی مراجعه کنید. البته در هنگام تزریق در مطب یا کلینیک‌های زیبایی، هزینه‌های مربوط به دستمزد پزشک نیز به قیمت بوتاکس افزوده می‌شود.

بوتاکس مسپورت بهتر است یا دیسپورت؟

تفاوت‌های بوتاکس مسپورت و دیسپورت به خوبی نشان می‌دهد که کدام یک بهتر است. اما افراد بسیاری نیز تزریق بوتاکس مسپورت را انجام داده و راضی هستند؛ ولی در نهایت، میزان رضایتمندی از برند دیسپورت بیشتر است. دلایلی مانند ماندگاری بیشتر، میزان دوز تزریق کمتر، اثرگذاری عالی روی نواحی خط اخم و پیشانی، عوارض کمتری از قبیل افتادگی پلک و… سبب محبوبیت دیسپورت شده است.

بوتاکس مسپورت بهتر است یا دیسپورت

مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس مسپورت

تزریق بوتاکس مسپورت نیاز به مراقبت‌هایی دارد که در صورت عدم رعایت آنها، ممکن است نتایج موردنظر شما در سطح مطلوبی حاصل نشود. پس از تزریق بوتاکس مسپورت، موارد زیر را رعایت کنید:

 1. تا ۴ ساعت پس از تزریق، با عضلات صورت کار کنید.
 2. از ماساژ دادن ناحیه تزریق خودداری کنید.
 3. از کمپرس سرد استفاده کنید.
 4. تا ۲۴ ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 5. از رفتن به حمام، استخر، سونا و جکوزی تا ۲۴ ساعت خودداری کنید.
 6. تا ۴ ساعت از دراز کشیدن و خم شدن خودداری کنید.

کاربردهای بوتاکس مسپورت

 • درمان تعرق زیر بغل
 • درمان میگیرن
 • کاهش و از بین بردن چین و چروک‌های صورت
 • رفع خطوط اخم و خنده
 • جلوگیری از ایجاد خطوط اخم در سنین پایین
 • رفع خطوط افقی پیشانی
 • از بین بردن چروک‌های گردن
 • بالا بردن گوشه‌های لب
 • بالا بردن نوک بینی

عوارض تزریق بوتاکس مسپورت

بوتاکس مسپورت دارای تائیدیه وزارت بهداشت است. به طور کلی، تزریق بوتاکس با هر برندی، عوارض خاصی ندارد، اما یکی از شایع‌ترین عوارض تزریق بوتاکس، افتادگی پلک و ابرو است که در درصد بسیار ناچیزی از افراد رخ می‌دهد. همچنین ممکن است بعد از تزریق در همان روز، سردرد و علائمی مانند سرماخوردگی را تجربه کنید که موقتی است و نهایت بعد از ۲۴ ساعت از بین می‌رود. می‌توان گفت درصورتی که تزریق بوتاکس، توسط یک پزشک متخصص و مجرب انجام شود، امکان وقوع عوارض بسیار کم است.

همان‌طور که خوانید، بوتاکس مسپورت تولید داخل و یک محصول ایرانی است. مسپورت نیز مانند دیگر برندهای بوتاکس که دارای تائیدیه وزارت بهداشت هستند، یک محصول ایمن است با این تفاوت که میزان ماندگاری و درصد بروز عوارضی مانند افتادگی پلک و ابرو پس از تزریق این برند، نسبت به برند دیسپورت بیشتر است. رضایت بیماران پس از تزریق بوتاکس برای کلینیک خدمات زیبایی مهزیار اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل برای تمام بیماران تزریق بوتاکس دیسپورت را انجام می‌دهد. دیسپورت از لحاظ هزینه نیز به صرفه‌تر است زیرا با برند مسپورت، باید سالانه ۳ الی ۴ بار تزریق انجام دهید، در صورتی که با بوتاکس مسپورت، سالانه ۲ بار نیاز به تزریق خواهد بود.

12 دیدگاه

 1. بوتاکس دیسپورت چه تفاوتی با بوتاکس مسپورت دارد؟

 2. بوتاکس مسپورت هر چقدر وقت یکبار باید تزریق بشه؟

 3. تزریق بوتاکس مسپورت عوارض هم داره؟

 4. ماندگاری بوتاکس مسپورت چقدر وقته؟

 5. آیا برای از بین بردن خط اخم میشه بوتاکس مسپورت تزریق کرد؟

 6. بوتاکس مسپورت روی خط اخم تاثیر داره؟

 7. بعد از تزریق مسپورت تا چقدر وقت نباید ورزش کنیم؟

 8. بوتاکس مسپورت ایرانی هست؟

 9. قیمت بوتاکس ممسپورت چقدر هست؟

 10. سلام، برای تعریق زیر بغل میشه از بوتاکس مسپورت استفاده کرد؟

 11. من میگرن دارم و برای جلوگیری از حمله های مجدد میگرن بوتاکس مسپورت تزریق کردم، واقعا خیلی خوب بود

 12. هزینه تزریق بوتاکس میپورت چقدر هست؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *