رفتن به محتوا

اهمیت تکنیک تزریق بوتاکس در ماندگاری آن

تکنیک تزریق بوتاکس

درست است که امروزه تزریق بوتاکس بسیار رایج است، اما این مسئله از اهمیت تزریق صحیح و انتخاب نقاط مناسب برای تزریق نمی‌کاهد. تکنیک صحیح تزریق در نتایج و جلوگیری از عوارض تزریق بوتاکس مانند افتادگی پلک، افتادگی ابرو و… اهمیت بسیاری دارد. چه بسیارند کسانی که به مراکز نامعتبر و افراد غیر متخصص مراجعه کردند و نتیجه مطلوب را نگرفته و دچار عوارض شده‌اند. در این مقاله قصد داریم شما را با نقاط و تکنیک‌های تزریق بوتاکس آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اهمیت تزریق صحیح بوتاکس

همانطور که می‌دانید بوتاکس سمی به نام بوتولینوم است که سبب فلج موقت عضلات می‌شود. فرض کنید به طور اشتباه بوتاکس در یک عضله مهم تزریق شود، چه خواهد شد؟ همین موضوع اهمیت تزریق صحیح را مشخص می‌کند. پزشکان متخصص با توجه به دانش و تجربه کاری در تزریق بوتاکس تبحر دارند و در نتیجه برای تزریق افراد قابل اطمینانی هستند. انتخاب افرادی که به طور تجربی از تزریق بوتاکس اطلاعاتی کسب کرده‌اند اما پزشک نیستند بزرگترین اشتباه در رابطه با تزریق بوتاکس است.

اهمیت تزریق صحیح بوتاکس

کدام نواحی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

ماهیت و هدف اصلی بوتاکس از بین بردن چین و چروک‌ها و جوانسازی صورت است، البته امروزه تزریق بوتاکس در نواحی زیر بغل برای درمان تعرق بیش از اندازه و در پیشانی برای درمان میگرن با تزریق بوتاکس نیز کاربرد دارد. در تزریق بوتاکس دور چشم باید این نکته را مدنظر قرار دهید که بیماری‌هایی مانند پف دورچشم، سیاهی دور چشم، گودی و… با بوتاکس درمان نمی‌شوند. همواره به خاطر بسپارید تزریق بوتاکس در اطراف استخوان دهان و حدقه چشم ممنوع است. به طور کلی نواحی زیر برای تزریق بوتاکس مناسب است:

  • خط اخم
  • پیشانی
  • لیفت ابرو
  • دور چشم

تزریق بوتاکس در پیشانی

یکی از پرطرفدارترین نواحی صورت برای تزریق بوتاکس، پیشانی است. بسیاری از افراد با ظهور کوچکترین علائم چین و چروک یا خط اخم تزریق بوتاکس در پیشانی را انجام می‌دهند که کار بسیار درستی است. نحوه‌ی تزریق بوتاکس پیشانی چه به عنوان یک عامل پیشگیری از خط اخم  و چه در جایگاه درمان خط اخم از اهمیت زیادی برخوردار است. محل تزریق بوتاکس پیشانی بستگی به وضعیت هر فرد متفاوت است، زیرا پزشک باید مواد بوتاکس را دقیقا به عضله درگیر با خط اخم تزریق کند. نقاط تزریق بوتاکس پیشانی در افراد با خطوط افقی پیشانی در مقابل افرادی که دارای خطوط عمودی خط اخم هستند، متفاوت است.. از این رو نحوه‌ی تزریق بوتاکس خط اخم بسیار مهم است.

تزریق بوتاکس در پیشانی

روش تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

یکی از کاربردهای بوتاکس، لیفت در نواحی مختلف صورت است. این لیفت می‌تواند در ابرو، شقیقه و… انجام شود. پزشک متخصص با توجه به صورت بیمار تشخیص می‌دهد که کدام نواحی از صورت نیاز به لیفت دارند تا چهره جوان‌تر به نظر برسد. امروزه لیفت ابرو با بوتاکس نیز هم در بین جوانان و هم در بین افراد میانسال پرطرفدار است. جوانان به دلایل زیبایی و مد و میانسالان به دلیل افتادگی ابرو در اثر افزایش سن، تمایل به تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو دارند. پیشانی دارای دو عضله بزرگ به نام فرونتالیس است که آن را بالا نگه می‌دارند. تزریق بوتاکس به عضلات دور چشم و اخم سبب شل شدن آنها می‌شود و این تکنیک برای لیفت ابرو و نواحی اطراف آن کاربرد دارد.

نحوه‌ی تزریق بوتاکس زیر چشم

پوست دور چشم بسیار نازک و حساس است از این رو اولین چین و چروک‌ها در بسیاری از افراد در خطوط دور چشم ظاهر می‌شوند. بوتاکس یک راه موثر در درمان و جلوگیری از پیشرفت ظهور چین و چروک‌های دور چشم است. به هنگام تزریق بوتاکس دور چشم، پزشک از شما می‌خواهد که چشم‌ها را جمع کنید، بخندید و اخم کنید تا عضلات درگیر در ایجاد چین وچروک را تشخیص داده و سپس تزریق انجام شود. قطعا نقاط انتخابی در اطراف چشم هستند اما نگران نباشید، سوزن‌ تزریق بوتاکس بسیار کوچک است و درد زیادی حس نخواهید کرد.

نحوه‌ی تزریق بوتاکس زیر چشم

تکنیک تزریق بوتاکس

همانطور که خواندید تکنیک تزریق بوتاکس بسیار مهم است. شاید سوال برایتان پیش آمده که آیا برند بوتاکس در تکنیک تزریق آن موثر است؟ باید گفت که تکنیک‌ها تفاوتی ندارند و تزریق بوتاکس دیسپورت شبیه به تزریق بوتاکس مسپورت خواهد بود ، آنچه که سبب تفاوت بین آنها می‌شود اثرگذاری، نتایج و ماندگاری آن‌ها است. پزشک برای تزریق بوتاکس ایرانی همان تکنیک تزریق بوتاکس خارجی را به کار می‌برد و تفاوتی بین آنها نیست.

در پایان باید گفت که تزریق بوتاکس صورت به روش صحیح و اصولی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر می‌خواهید یک تزریق درست با نتایج ماندگار و زیبا داشته باشید بهتر است به مرکز معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنید. کلینیک مهزیار به عنوان مرکز ارائه دهنده خدمات زیبایی یک گزینه مطمئن برای تزریق بوتاکس است.

5 دیدگاه

  1. مهمه که بوتاکس با چه تکنیکی تزریق میشه؟

  2. برای از بردن خط پیشانی میتونیم از تکنیک تزریق بوتاکس استفاده کنیم؟

  3. برای سردرد میگرنی هم تزریق بوتاکس جواب میده؟

  4. من برای خط خنده میتونم از تزریق بوتاکس استفاده کنم؟

  5. سلام. ممکنه تزریق بوتاکس باعث نابینایی بشه؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *