رفتن به محتوا

خدمات تخصصی تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

تغییر ظاهر و فرم بینی، یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است که سال‌هاست توسط پزشکان متخصص انجام می‌شود. اما برخی افراد به دلیل ترس از جراحی و یا هزینه بالای آن، ترجیح می‌دهند که برای داشتن بینی زیباتر، به سراغ تزریق فیلر بروند. در ادامه این مطلب می‌توانید تمام نکاتی که درباره روش انجام فیلر بینی، مزایا و معایب آن و سایر موارد نیاز است بدانید را بخوانید.

فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی یک روش جدید برای رفع نواقص ظاهری بینی و ایجاد یک بینی خوش‌فرم است و روش انجام بسیار راحت‌تری نسبت به عمل جراحی دارد. تزریق بدون عمل جراحی صورت می‌گیرد و تنها با تزریق فیلر، تغییرات اتفاق می‌افتد. در این روش، پزشک متخصص با بررسی دقیق آناتومی بینی، محل‌هایی را برای تزریق ژل مشخص می‌کند. اگر پزشک در این کار متبحر باشد؛ می‌تواند با تزریق فیلر، نوک بینی را بالاتر ببرد و همچنین تیغه بینی را صاف‌تر کند.

افرادی که تیغه بینی آنها صاف نیست و دارای قوز یا فرورفتگی در بینی هستند؛ می‌توانند با کمک تزریق ژل این مشکل را برطرف کنند.

فیلر بینی چیست؟

کاربردهای تزریق فیلر

بیشترین کاربرد تزریق فیلر برای افرادی است که قصد دارند ایرادات جزئی و نواقص بینی خود را بدون عمل جراحی برطرف کنند یا بعد از عمل جراحی بینی، مشکلات کوچکی برای آنها به وجود آمده است که قصد رفع آن را دارند. اما چه افرادی با چه مشکلاتی می‌توانند از این روش استفاده کنند؟

کاندیدهای اصلاح فرم بینی با تزریق ژل

بهترین نتیجه از تزریق فیلر بینی برای افرادی حاصل می‌شود که به دنبال رفع مشکلات زیر هستند:

 • اگر بینی کوتاه و تورفته‌ای دارید؛ تزریق فیلر بینی می‎تواند ظاهر بینی شما را بلندتر نشان دهد.
 • اگر تیغه بینی کمی پایین‌تر از حالت استاندارد است؛ فیلر به شما کمک خواهد کرد.
 • برای بینی‌هایی با قوز کوچک، تزریق فیلر بینی می‌تواند ظاهر بینی را صاف‌تر نشان دهد.
 • تزریق فیلر بینی به قرینه شدن بینی کمک خواهد کرد.
 • با تزریق فیلر بینی می‌توانید نوک بینی را بالا بکشید.
 • استفاده از فیلر برای کسانی که قبلا عمل جراحی بینی داشته‌اند و تمایل دارند تغییرات کوچکی در آن ایجاد کنند هم مناسب است.

روش‌های اصلاح مشکلات بینی با تزریق

فیلرها حاوی ترکیبات مختلف و موثری هستند که منجر به ایجاد تغییرات در ظاهر بینی می‌شوند. پرکاربردترین فیلرهایی که برای تزریق بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ معمولا حاوی اسید هیالورونیک یا کلسیم هیدروکسی لپاتیت هستند. البته فیلرهای مخصوص بینی در برندها و با ترکیبات مختلفی در بازار موجود هستند که توسط پزشکان متخصص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در روش تزریق فیلر به بینی، طی مدت بسیار کوتاهی (بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه) و بدون نیاز به بیهوشی، پزشک فیلر را در نقاط مشخص شده داخل بافت‌های عمقی تزریق می‌کند. با ورود فیلر به این بافت‌ها، ظاهر بینی تغییر کرده و تا مدتی این تغییر باقی خواهد ماند.

نحوه عملکرد هیالورونیک اسید بیشتر بر مبنای لیفت بینی و پر کردن فرورفتگی‌هاست. کلسیم هیدروکسی لپاتیت یک ماده شبه معدنی است که در ساخت استخوان‌ها کاربرد دارد. فیلرهایی که حاوی این ماده هستند؛ کمک می‌کنند که خطوط روی بینی از بین رفته و تورفتگی نقاط مختلف پر شود.

بلافیل هم نوع دیگری از فیلرهای بینی است که به عنوان ژل دائمی شناخته می‌شود و تاثیر آن مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند. انتخاب نوع فیلر، میزان ژل یا فیلر تزریق شده و نقاط تزریق، بر عهده پزشک متخصص است و بر اساس نوع بینی (پوشتی یا استخوانی بودن آن) و ایرادات ظاهری بینی درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

انواع فیلر بینی

همان طور که اشاره شد؛ فیلر بینی در دو نوع کلی دائمی و موقت وجود دارد. فیلر بینی دائمی یا بلافیل، حاوی کلاژن و سایر مواد معدنی است و ماندگاری آن به نسبت ژل هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی لپاتیت بسیار بیشتر است. البته بسیاری از پزشکان برای تزریق فیلر دائمی بینی از شما می‌خواهند که آزمایشات مربوط به حساسیت به کلاژن گاوی و آلرژی را انجام دهید.

انواع فیلر بینی

تزریق فیلر بینی چگونه انجام میشود؟

برای تزریق فیلر بینی ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک پس از بررسی ساختار بینی شما و مشکلات آن، روشی را به شما پیشنهاد خواهد کرد. سپس در یک جلسه بسیار کوتاه، تزریق فیلر بینی انجام خواهد شد. معمولا تزریق فیلر بدون بیهوشی انجام می‌شود. حتی در اغلب موارد نیازی به بی‌حسی موضعی هم نیست و تزریق کاملا سرپایی انجام می‌شود. با تزریق فیلر، ژل وارد قسمت مورد نظر شده و فرم دلخواه را حفظ می‌کند.

البته نوع بینی نقش مهمی در نحوه تزریق فیلر خواهد داشت و به همین دلیل برای افرادی با بینی استخوانی از روش تزریق فیلر متفاوتی نسبت به بینی گوشتی استفاده می‌شود.

نحوه تزریق فیلر بینی استخوانی و گوشتی

بینی‌های استخوانی بهترین کاندید برای انجام تزریق فیلر هستند. معمولا افرادی که دارای بینی استخوانی هستند از قوز روی بینی یا افتادگی نوک بینی خود ناراضی هستند. غالبا پزشک برای این افراد مقدار مشخصی ژل در بالا و پایین قوز بینی تزریق خواهد کرد تا ظاهر بینی صاف‌تر به نظر برسد.

همچنین برای افرادی که دوست دارند نوک بینی سربالا داشته باشند هم می‌توان از تزریق فیلر بینی استفاده کرد. البته برخی از پزشکان در کنار فیلر بینی از نخ هم به منظور لیفت بینی و رفع افتادگی نوک آن استفاده می‌کنند. در این روش نخ زیر پوست قرار گرفته و باعث کشیدگی بینی خواهد شد.

تزریق فیلر بینی برای افرادی با بینی گوشتی چندان توصیه نمی‌شود. البته افرادی که بینی بزرگ ندارند هم می‌توانند از تزریق فیلر استفاده کنند اما میزان آن بسیار کمتر از افرادی با بینی استخوانی خواهد بود. برای افرادی با بینی گوشتی و ظاهر پهن و کوبیده معمولا تزریق در تیغه صورت می‌گیرد تا بینی کشیده‌تر و بلندتر به نظر برسد.

مزیت‌های تزریق فیلر به بینی

مزایای تزریق فیلر به بینی برای افرادی با مشکلات جزئی در ظاهر بینی، بیشتر از عمل جراحی است و به همین دلیل بسیاری این روش را ترجیح می‌دهند. از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق فیلر به بینی می‌‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام تزریق فیلر بینی بسیار راحت‌تر از عمل جراحی است و شما نیازی به بستری شدن یا بیهوشی نخواهید داشت.
 • بعد از انجام تزریق به سرعت می‌توانید به کارهای عادی و روزمره خود برگردید و نیازی به طی دوره نقاهت طولانی نیست.
 • تزریق فیلر به بینی بدون درد، خونریزی و یا عوارض جانبی گسترده خواهد بود.
 • هزینه تزریق فیلر به بینی بسیار کمتر از عمل جراحی است.
 • تزریق فیلر بینی بازگشت‌پذیر است و می‌توانید در صورت نارضایتی از نتیجه آن را تمدید نکنید.

مزیت‌های تزریق فیلر به بینی

فواید فیلر بینی نسبت به جراحی

افرادی که سابقه عمل جراحی بینی دارند یا اطرافیان آنها اقدام به عمل جراحی کرده‌اند؛ تصور می‌کنند که تزریق فیلر به بینی هم دارای همان مشکلات و دردها خواهد بود؛ در حالی که این روش غیرتهاجمی، بسیار آسان‌تر و کم عارضه‌تر از جراحی بینی صورت می‌گیرد.

در عمل جراحی، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرید که می‌تواند عوارض و مشکلات فراوانی در پی داشته باشد. اما در تزریق فیلر به بینی نیازی به این کار نیست. همچنین در صورتی که بعد از عمل جراحی از نتیجه کار رضایت نداشته باشید؛ کار زیادی از دستتان برنخواهد آمد؛ در صورتی که بعد از تزریق فیلر بعد از چند ماه بینی به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.

از جمله دیگر فواید فیلر بینی نسبت به جراحی هم می‌توان به دوره نقاهت طولانی پس از عمل اشاره کرد. بعد از عمل جراحی تا مدت‌های بسیار طولانی باید از انجام کارهایی مثل ورزش و.. خودداری کنید. اما بعد از تزریق فیلر به بینی نیازی به دوره طولانی استراحت نخواهید داشت. علاوه بر این موارد، نکاتی مانند هزینه پایین‌تر تزریق نسبت به عمل جراحی، ریسک و درد کمتر هم از جمله فواید فیلر بینی نسبت به جراحی هستند.

خطرات و عوارض تزریق فیلر بینی

با توجه به حساسیت بالای بینی، تزریق فیلر در این ناحیه نسبت به سایر قسمت‌های صورت ممکن است عوارض بیشتری داشته باشد. اما به صورت کلی، تزریق فیلر به بینی عملی بسیار ساده است و اگر توسط پزشک و فرد متخصص انجام شود؛ بدون عارضه مهمی خواهد بود. در صورت بروز عوارض جزئی هم، در مدت کوتاهی برطرف خواهند شد. از جمله عوارض جانبی تزریق فیلر به بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • التهاب و تورم در نقاط تزریق
 • احساس سوزش جزئی
 • کبودی بینی مخصوصا در نواحی تزریق
 • در برخی موارد ممکن است پس از تزریق خونریزی بسیار جزئی هم اتفاق بیفتد.

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل بینی چقدر است؟

فیلر بینی یک روش موقت است و برعکس عمل جراحی، تاثیر آن به صورت دائمی باقی نمی‌ماند. تزریق فیلر به بینی هم مانند سایر تزریق‌ها، مدت ماندگاری کوتاه مدت و متغیری دارد و بسته به ژنتیک، برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

در حالت کلی و برای افراد و مشکلات نرمال، مدت زمان ماندگاری تزریق ژل بینی بین ۶ تا ۱۸ ماه است و بعد از این مدت باید تزریق ژل تمدید گردد. البته بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پس از یک یا چند دوره استفاده از ژل تزریقی و اطمینان از کسب نتیجه دلخواه، به سراغ عمل جراحی بینی بروند.

البته اگر از ژل دائمی یا همان بلافیل استفاده کنید؛ ژل بینی تزریق شده ماندگاری بسیار طولانی‌تری خواهد داشت. اما حتی ماندگاری ژل بلافیل هم مثل عمل جراحی نخواهد بود. بنابراین اگر از تصمیم‌تان برای تغییر شکل بینی خود مطمئن نیستید می‌توانید با خیال آسوده تزریق ژل به بینی را امتحان کنید.

افزایش ماندگاری فیلر بینی

اغلب ژل‌های تزریقی بینی حاوی هیالورونیک اسید هستند. این ماده یکی از مواد طبیعی موجود در بدن است و به همین دلیل به راحتی و بدون ایجاد مشکل خاصی جذب خواهد شد. همین جذب شدن تدریجی ماده تزریق شده باعث می‌شود که بعد از مدتی تاثیر فیلر کمتر شود. با رعایت چند نکته ساده و کوچک می‌توانید ماندگاری فیلر بینی را افزایش دهید:

 • معمولا پزشک بعد از تزریق محل تزریق را ماساژ می‌دهد. این کار به فرم گرفتن بهتر بینی و افزایش ماندگاری ژل کمک خواهد کرد.
 • اقداماتی که شریان‌ها را گشاد کرده و جریان خون را افزایش می‌دهند باعث کاهش ماندگاری ژل تزریقی به بینی خواهند شد.
 • با کاهش مصرف کافئین، چای سبز و داروهای رقیق کننده خون مخصوصا در روزهای نزدیک به تزریق، ماندگاری ژل را افزایش دهید.

ماندگاری فیلر بینی

چه کسانی نباید تزریق فیلر به بینی را انجام دهند؟

اگرچه تزریق فیلر به بینی، عملی بی‌خطر و نسبتا ساده است؛ اما ممکن است برخی از افراد به دلیل مشکلاتی قادر به انجام تزریق نباشند. همچنین ممکن است پزشک متخصص تشخیص بدهد که تزریق فیلر به بینی برای شخصی مناسب نیست. به همین دلیل بهتر است که حتما برای معاینه به یک فرد متخصص مراجعه کنید.

اما افرادی که به دلایل عمومی پزشکی نباید تزریق فیلر به بینی را انجام دهند چه کسانی هستند؟

 • افراد دارای بیماری‌های پوستی
 • افرادی که دارای آلرژی هستند
 • افرادی با مشکل سینوزیت
 • کسانی که دارای عفونت‌های کلی یا جزئی هستند و آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند.
 • افراد دارای بیماری‎‌های خود ایمنی و مبتلا به اختلالات بهبود زخم مثل دیابتی‌ها
 • برخی از پزشکان زنان باردار و شیرده را از تزریق ژل منع می‌کنند.
 • به اعتقاد برخی پزشکان، تزریق ژل به بینی بر ای کسانی که بینی‌های بسیار گوشتی و بزرگی دارند مناسب نیست.

علاوه بر این موارد کلی، ممکن است در مواردی پزشک تشخیص دهد که تزریق فیلر برای فردی با مشخصات و آناتومی بینی خاصی مناسب نیست.

اقدامات قبل از تزریق فیلر

خوشبختانه تزریق فیلر به دلیل سادگی و راحتی، نیاز به اقدامات قبلی خاصی ندارد. اما مانند تمام تزریقات و عمل‌های جراحی لازم است که از ۲ تا ۳ هفته قبل از مصرف مواد خوراکی و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند خودداری کنید. مصرف این مواد موجب می‌شوند که احتمال کبودی و خونریزی پس از تزریق بیشتر شود. از جمله مهم‌ترین مواد رقیق کننده خون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کافئین
 • آسپرین
 • ایبوپروفن
 • و…

مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

برای این که ماندگاری تزریق را افزایش داده و احتمال کبودی و التهاب را کمتر کنید؛ بهتر است چند نکته را به عنوان مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر بینی رعایت کنید:

 • باید از فشار دادن ،ضربه زدن و یا حتی لمس کردن ناحیه تزریق شده تا ۴٨ ساعت خودداری شود.
 • از گذاشتن عینک روی بینی به مدت دو روز خودداری شود.
 • شست و شو محل تزریق و یا حمام رفتن، حداقل به مدت ٢۴ ساعت نباید انجام شود.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش کردن تا ۴٨ ساعت خودداری شود.

قیمت فیلر بینی چقدر است؟

هزینه تزریق فیلر بینی به مواردی مانند نوع ژل و برند آن، تغییرات مورد نظر و تیم درمانی بستگی دارد. برای اینکه مطمئن شوید بعد از پرداخت هزینه فیلر بینی نتیجه دلخواه را خواهید دید؛ باید حتما قبل از انجام تزریق با یک تیم پزشکی متخصص و متبحر مشورت کنید. مجموعه مهزیار با در اختیار داشتن کادری مجرب، ب

ترمیم بینی پس از عمل جراحی

لیفت نوک بینی

ترمیم قوز و قوس روی بینی

هزینه مقرون به صرفه نسبت به رینوپلاستی

طبیعی شدن فرم بینی

نكات مراقبتی بعد از تزريق فيلر بيني

باید از فشار دادن ،ضربه زدن و يا حتي لمس كردن ناحيه تزريق شده تا ٤٨ ساعت خودداري شود.

از گذاشتن عينك روي بيني به مدت دو روز خودداري شود.

شست و شو محل تزريق و يا حمام رفتن، حداقل به مدت ٢٤ ساعت نباید انجام شود.

از انجام فعاليت‌هاي سنگين و ورزش كردن تا ٤٨ ساعت خودداري شود.

مزایای اصلی فیلر بینی

ماندگاری 8 الی 12 ماه

روشی کم‌خطر نسبت به جراحی بینی

دوره نقاهت بسیار کم (سه الی چهار روز)

نمونه کارهای تزریق فیلر بینی

PHOTO-2020-08-10-13-01-19 PHOTO-2020-08-10-13-01-26 2
befor-2 after-3
PHOTO-2020-08-19-14-55-21 2 PHOTO-2020-08-19-14-55-21 2
PHOTO-2020-07-29-17-57-48 (1) PHOTO-2020-07-29-17-57-53 (2)

مشاوره خدمات تزریق فیلر بینی

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.