رفتن به محتوا

عمل بینی استخوانی چه تفاوتی با سایر عمل های بینی دارد؟

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی، در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد اما در ایران، بالاترین تعداد عمل در سال، مربوط به جراحی بینی است. همین امر برای نشان دادن محبوبیت این عمل زیبایی کافیست. جراحی بینی که نام پزشکی آن عمل رینوپلاستی است، اگر به شکل صحیح و مطابق با استانداردهای جهانی، توسط یک پزشک متخصص و حاذق انجام شود، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت. در این مقاله، قصد داریم شما را با جراحی بینی استخوانی و تفاوت‌های آن با جراحی بینی گوشتی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی که در علم پزشکی به آن رینوپلاستی یا راینوپلاستی نیز می‌گویند، یکی از جراحی‌های زیبایی محبوب به‌ویژه در بین جوانان است. هرچند که در بسیاری از عمل‌ها، هدف فقط رفع اشکالات ظاهری بینی است، اما جراحی بینی می‌تواند با اهداف رفع نواقصی مانند انحراف بینی، پولیپ، شکستگی، کج بودن و سپتوم بینی نیز انجام شود. جراحی بینی می‌تواند نتایج فوق العاده‌ای مانند رفع قوز، کاهش سایز بینی، رفع اشکالات سایز سوراخ بینی، افزایش زیبایی بینی، رفع افتادگی در بینی‌های گوشتی و… را به همراه داشته باشد.

انواع مدل‌های بینی

بینی‌ در حالت  طبیعی، دارای مدل‌های مختلفی است که نتایج عمل همه آن‌ها یکسان نیست. به عبارت دیگر، علاوه بر مهارت و تجربه پزشک در عمل، وضعیت فعلی بینی بیمار و البته مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی بینی نیز در نتایج عمل اثرگذار است. برخی از مدل‌های بینی به شرح زیر است:

مدل بینی رومی

این مدل، در آقایان بیشتر از خانم‌ها دیده می‌شود. مدل بینی رومی یک قوز یا برآمدگی کوچک بر روی قسمت میانی یا بالایی پل بینی دارد و در طول بینی، کشیدگی دارد و یکی از محبوب‌ترین مدل‌های جراحی بینی استخوانی مردانه است.

مدل بینی گوشتی

پوست در بینی‌های گوشتی، نسبت به غضروف، ضخامت بیشتری دارد و چربی پوست بسیار زیاد است. از لحاظ ظاهر، بینی‌های گوشتی دارای نوک افتاده و پهن هستند.

مدل بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی، دارای پوست نازک و منعطفی هستند و به دلیل نازک بودن پوست، ساختار استخوانی بینی کاملا مشخص است. بینی‌های استخوانی دارای غضروف های محکم‌تری نسبت به بینی گوشتی هستند. بینی استخوانی بعد از عمل، نتایج شگفت انگیزی خواهد داشت. در ادامه بیشتر درباره جراحی بینی‌های استخوانی توضیح خواهیم داد.

انواع مدل‌ های بینی

جراحی بینی استخوانی

معمولا بعد از عمل بینی‌های استخوانی، نتایج خوبی حاصل می‌شود. بسیاری از افراد، به‌خصوص آقایان، طرفدار جراحی بینی استخوانی طبیعی هستند و دوست دارند فرم بینی آن‌ها بعد از عمل، طبیعی باشد. در بینی‌های استخوانی که بینی، دارای قوز یا غضروف آسیب دیده است، حذف استخوان و غضروف در زیبایی بینی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. برخی افراد نیز که دارای بینی استخوانی هستند، مدل‌های فانتزی و عروسکی را می‌پسندند که این یک موضوع، سلیقه‌ای است. به هر حال پزشک متخصص، بر اساس استاندارهای زیبایی و اندازه دیگر اجزای صورت، با شکل‌دهی استخوان و غضروف، بهترین فرم را برای بینی شما ایجاد می‌کند و سپس مجددا پوست بر روی بینی قرار گرفته و بخیه می‌شود.

جراحی بینی استخوانی بزرگ

برخی افراد دارای بینی‌های بزرگ و استخوانی هستند شاید بتوان این را یک مزیت شمرد، زیرا مطمئنا نتایج فوق العاده‌ای در انتظار آنها است. برای جراحی بینی استخوانی بزرگ، پزشک متخصص با بررسی شرایط فعلی بیمار و حذف استخوان‌ها و غضروف تا حد امکان، به بینی فرم می‌دهد. معمولا بعد از چنین عمل‌هایی، بیماران از نتایج بسیار راضی هستند. بهتر است در انتخاب جراح و مرکز انجام جراحی بینی دقت کافی را داشته باشید و سپس باقی کار را به پزشک متخصص بسپارید. قطعا پزشک متخصص، بهترین را برای شما در نظر خواهد گرفت.

جراحی بینی استخوانی مردانه

امروزه آقایان، علاوه بر بانوان، علاقه بسیاری به انجام جراحی‌ بینی دارند، اما گاهی تصور می‌کنند که نتیجه عمل، یک بینی فانتزی است و به همین دلیل، از انجام عمل منصرف می‌شوند. این تصور کاملا اشتباه است زیرا همانطور که ساختار بینی آقایان با ساختار بینی خانم‌ها متفاوت است، نتایج نیز متفاوت خواهد بود اما هزینه جراحی بینی، تفاوت چندانی نخواهد داشت. اکثر آقایان دوست دارند نتیجه عمل، یک بینی طبیعی خوش فرم و زیبا باشد. خوشبختانه می‌توانید در کلینیک مهزیار، جراحی خود را به دست بهترین جراح بینی استخوانی بسپارید. فرقی نمی‌کند که شما خانم هستید یا آقا، با مراجعه به کلینیک مهزیار و مشاوره با متخصصان، می‌توانید یک جراحی زیبایی بینی موفق را در تجربه کنید.

انواع مدل جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی باز و بسته امکان پذیر است اما توانایی و قدرت مانور پزشک در مدل جراحی باز، بیشتر است، زیرا ساختار بینی را به طور کامل می‌بیند. در مدل باز، برش کوچکی در زیر بینی ایجاد شده و پوست بینی کنار زده می‌شود و پس از رفع نواقص و فرم‌دهی پوست، دوباره روی بینی قرار داده می‌شود. در مدل بسته، بدون هیچ برشی و از طریق سوراخ‌های بینی و به کمک دستگاه، اصلاحات تا حد ممکن انجام می‌شود. در هریک از روش‌های جراحی، افراد دوست دارند نتیجه عمل یک بینی خوش فرم و زیبا باشد، اما آیا هر مدلی که شما دوست دارید مناسب چهره شماست؟ پاسخ این سوال این است که هر مدل بینی، برای یک نوع صورت مناسب است. مثلا بینی عروسکی برای تمام مدل‌های صورت زیبا نیست. پیشنهاد ما به شما این است که این بخش از کار را به متخصص بسپارید. انواع مدل جراحی بینی به شرح زیراست:

 • بینی های طبیعی
 • بینی های نیمه فانتزی
 • بینی های عروسکی
 • بینی‌های غیر طبیعی(دارای قوس زیاد، بینی بسیار کوچک و…)

ممکن است نام عمل بینی با لیزر را نیز شنیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که عمل بینی با لیزر چگونه انجام می شود؟ جراحی بینی با لیزر، شاید نام گذاری درستی نباشد زیرا با لیزر نمی‌توان ساختار بینی را اصلاح کرد و فقط می‌توان مشکلات پوستی ناحیه بینی را رفع کرد. استفاده از لیزر در جراحی بینی، می‌تواند محدود به ایجاد برش در بینی برای شروع عمل جراحی باز بینی باشد و لیزر به خودی خود، در اصلاح ساختار بینی نقشی ندارد.

 

انواع مدل جراحی بینی

مراقبت های پس از جراحی بینی

در عمل بینی، مهمترین نکته، انتخاب جراح و سپس مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی بینی است. برخی از این مراقبت‌ها که باید برای حدود دو هفته، با توجه به توصیه پزشک رعایت شوند، عبارتند از:

 • از گچ بینی، در مقابل آب محافظت کنید.
 • در هنگام خواب و استراحت، سر را کمی بالاتر قرار دهید.
 • در صورت تورم و کبودی، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از دست زدن و حرکت دادن گچ بینی خودداری کنید.
 • غذاهای نرم مصرف کنید.
 • آرام صحبت کنید و دهان خود را زیاد باز و بسته نکنید.
 • از عینک استفاده نکنید
 • از استعمال دخانیات و مصرف الکل، خودداری کنید
 • در صورت خونریزی و خارج شدن چرک از بینی، به پزشک مراجعه کنید.

سخن آخر

جراحی زیبایی بینی، یک عمل موثر در افزایش زیبایی چهره شماست. اگر قصد انجام این عمل را دارید، برای انتخاب جراح خود نهایت دقت را داشته باشید که با توجه به مدل بینی و سلیقه شما، بهترین نوع عمل جراحی بینی را به شما پیشنهاد کند. یک پزشک حاذق حتی ممکن است به شما بگوید که به جراحی بینی نیاز ندارید. همچنین لازم است برای رسیدن به بهترین نتیجه، مراقبت های پس از جراحی را رعایت کنید. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید با کلینیک مهزیار تماس بگیرید.

 

 

 

6 دیدگاه

 1. سلام من بینی استخوانی دارم، میخوام که جراحی کنم چه مدلی بهتر میشه؟ عروسکی یا نیمه فانتزی

  • سلام سیما جان، باید با پزشک خودتون مشورت کنید تا بینی که به صورت شما میاد رو تشخیص بدن

 2. من بینیم استخوانی داشتم و جراحی کردم. اعتماد به نفسم خیلی زیاد شده و واقعا پیشنهاد میکنم اگر بینی خودتون رو دوست ندارید، حتما جراحی کنید

  • سلام مهروز عزیز عموما افرادی که بینی استخوانی دارن بعد از جراحی خیلی راضی هستن

 3. از کجا باید بفهمم چه مدل بینی به صورتم میاد؟

  • سلام علیرضا جان، باید قبل از جراحی بینی با پزشکتون مشورت کنید تا بهترین فرم بینی رو انتخاب کنید.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *