رفتن به محتوا

خدمات تخصصی جراحی پروتز سینه

پروتز سینه

بسیاری از بانوان پس از لاغری، بارداری و شیردهی فرم سینه خود را از دست می‌دهند. در برخی افراد دیگر به دلیل بالارفتن سن به خصوص در دوران میانسالی، سینه دچار افتادگی می‌شود. از آنجایی که سینه نقش اساسی در شکل بدن بانوان دارد، عمل پروتز سینه روشی برای بازگرداندن شکل اندام به سایز و فرم ایده‌ال محسوب می‌شود.

پروتز سینه  در مواردی چون بروز بیماری سرطان سینه که نیاز به برداشتن بافت آن از طریق جراحی است هم کاربرد دارد. همچنین در بعضی موارد به منظور افزایش سایز سینه افرادی که از اندازه سینه خود یا شکل آن ناراضی هستند، استفاده می‌شود.

برخی تصور می‌کنند عمل پروتز سینه موجب از میان رفتن توان شیردهی یا حتی بارداری در زنان می‌شود و حتی در مواردی عنوان می‌شود که این عمل موجب بروز بیماری شایع سرطان سینه خواهد شد. این در حالی است که در عمل پروتز سینه پزشک معمولا پروتز را از طریق جراحت‌های کوچکی در هاله نوک پستان، زیر بغل، چین زیر سینه‌ها و ناف وارد بدن فرد می‌کند و طی این فرآیند آسیب مستقیمی به بافت اصلی سینه و غدد شیردهی وارد نمی‌شود. هرچند در مواردی که از هاله نوک پستان برای عمل پروتز سینه استفاده می‌شود، ممکن است به علت قطع چند مجرای شیری، فرآیند تولید شیر و یا نحوه شیردهی دچار اختلال شود.

 

انواع پروتز سینه

در حال حاضر عمل پروتز سینه یکی از کم‌خطرترین و کم‌عارضه‌ترین جراحی‌های زیبایی برای خانم‌ها محسوب می‌شود. در گذشته مشکلاتی از قبیل پاره شدن کیسه پروتز پس از گذاشتن پروتز در سینه‌ها ایجاد می‌شد.

از عوارض پروتز سینه در گذشته می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که بافت‌های درون سینه دچار درد می‌شدند و پس از مدتی سینه فرم خود را از دست می‌داد. اما امروزه شیوه‌های نوین جراحی سینه، عوارض این عمل را به حداقل رسانده است. به طور کلی ۳ نوع مختلف پروتز برای سینه وجود دارد.

پروتز سینه

پروتز با برجستگی اندک

پروتز با برجستگی زیاد

پروتز با برجستگی خیلی زیاد

پروتز سینه آب نمکی

پروتز سینه سلیکونی

انواع پروتز سینه

Low profile

پروتز با برجستگی اندک

High Profile

پروتز با برجستگی زیاد

Ultra high profile

پروتز با برجستگی خیلی زیاد

هزینه عمل پروتز سینه

هزینه این عمل به دلیل قرارگیری در دسته عمل‌های زیبایی فقط به مواردی چون نوع پروتز مورد استفاده و تخصص پزشک بستگی دارد و در نتیجه بازه قیمتی مشخصی ندارد.

عوارض پروتز سینه

یک عمل هرچقدر هم که از نظر پزشکی و علمی بی‌خطر محسوب شود، بازهم عوارض خاصِ خود را خواهد داشت. از جمله عوارض عمل پروتز سینه می‌توان به مواردی چون خونریزی و تجمع خون در سینه‌ها، بروز عفونت، ایجاد فرم نامتقارن در سینه‌ها، نشتی یا پارگی پروتز، درد دائمی، چین خوردگی پوست پوشاننده سطح پروتز و بروز عوارض قلبی و ریوی ناشی از لخته شدن خون اشاره کرد. مراجعه به پزشک متخصص و ماهر و انجام این عمل در مراکز معتبر باعث می‌شود تا این عوارض به حداقل برسند یا اصلا عوارضی بعد از عمل وجود نداشته باشد.

فرسودگی پروتز

پروتز سینه یک عمل دائمی نیست. یعنی در بسیاری موارد بعد از گذشت چندین سال، پروتز داخل سینه دچار فرسودگی می‌شود و نیاز به تکرار عمل پروتز خواهد بود. مخصوصا در بانوان ورزشکار این نیاز از درصد بالاتری برخوردار است.

نمونه کارهای جراحی پروتز سینه

مشاوره خدمات جراحی پروتز سینه

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.