رفتن به محتوا

خدمات تخصصی خدمات تخصصی جراحی پروتز سینه

پروتز سینه

بسیاری از بانوان پس از لاغری، بارداری و شیردهی فرم سینه خود را از دست می‌دهند. در برخی افراد دیگر به دلیل بالارفتن سن به خصوص در دوران میانسالی، سینه دچار افتادگی می‌شود. از آنجایی که سینه نقش اساسی در زیبایی بدن بانوان دارد، عمل پروتز سینه روشی برای بازگرداندن شکل اندام به سایز و فرم ایده‌ال محسوب می‌شود.

پروتز سینه در مواردی چون بروز بیماری سرطان سینه که نیاز به برداشتن بافت آن از طریق جراحی است هم کاربرد دارد. همچنین در بعضی موارد به منظور افزایش سایز سینه افرادی که از اندازه سینه خود یا شکل آن ناراضی هستند، استفاده می‌شود.

برخی تصور می‌کنند عمل پروتز سینه موجب از میان رفتن توان شیردهی یا حتی بارداری در زنان می‌شود و حتی در مواردی عنوان می‌شود که این عمل موجب بروز بیماری شایع سرطان سینه خواهد شد. این در حالی است که در عمل پروتز سینه پزشک معمولا پروتز را از طریق جراحت‌های کوچکی در هاله نوک پستان، زیر بغل، چین زیر سینه‌ها و ناف وارد بدن فرد می‌کند و طی این فرآیند آسیب مستقیمی به بافت اصلی سینه و غدد شیردهی وارد نمی‌شود. هرچند در مواردی که از هاله نوک پستان برای عمل پروتز سینه استفاده می‌شود، ممکن است به علت قطع چند مجرای شیری، فرآیند تولید شیر و یا نحوه شیردهی دچار اختلال شود.

انواع پروتز سینه

در حال حاضر عمل پروتز سینه یکی از کم‌خطرترین و کم‌عارضه‌ترین جراحی‌های زیبایی برای خانم‌ها محسوب می‌شود. عمل پروتز سینه به چند روش مختلف انجام می‌شود. به طور کلی ۳ نوع مختلف پروتز برای سینه وجود دارد.

 

  • Low profile

پروتز با برجستگی اندک

 

  • High Profile

پروتز با برجستگی زیاد

 

  • Ultra-high profile

پروتز با برجستگی خیلی زیاد

 

هزینه عمل پروتز سینه

هزینه انجام پروتز سینه به دلیل قرارگیری در دسته عمل‌های زیبایی فقط به مواردی چون نوع پروتز مورد استفاده و تخصص پزشک بستگی دارد و در نتیجه بازه قیمتی مشخصی ندارد. برای اطلاع از هزینه و قیمت عمل پروتز سینه باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

مزایای جراحی پروتز سینه

عمل پروتز سینه می‌تواند در افرادی که سایز سینه مناسبی ندارند، یا بر اثر بارداری و شیردهی سینه‌هایشان دچار افتادگی شده‌اند، بسیار عالی باشد. از مزیت‌های پروتز سینه فرم‌دهی مناسب سینه‌های بانوان است. همچنین برای کسانی که سینه‌های متقارن ندارند می‌تواند مفید باشد.

عوارض پروتز سینه

در گذشته مشکلاتی از قبیل پاره شدن کیسه پروتز پس از گذاشتن پروتز در سینه‌ها ایجاد می‌شد. همچنین از معایب جراحی پروتز سینه در گذشته، ممکن بود بافت‌های درون سینه دچار درد می‌شدند و پس از مدتی سینه فرم خود را از دست می‌داد. اما امروزه شیوه‌های نوین جراحی سینه، عوارض پروتز سینه را به حداقل رسانده است. البته یک عمل هرچقدر هم که از نظر پزشکی و علمی بی‌خطر محسوب شود، بازهم عوارض خاصِ خود را خواهد داشت. از جمله عوارض عمل پروتز سینه می‌توان به مواردی چون خونریزی و تجمع خون در سینه‌ها، بروز عفونت، ایجاد فرم نامتقارن در سینه‌ها، نشتی یا پارگی پروتز، درد دائمی، چین خوردگی پوست پوشاننده سطح پروتز و بروز عوارض قلبی و ریوی ناشی از لخته شدن خون اشاره کرد. مراجعه به پزشک متخصص و ماهر و انجام این عمل در مراکز معتبر مانند کلینیک مهزیار، باعث می‌شود تا این عوارض به حداقل برسند یا اصلا عوارضی بعد از عمل وجود نداشته باشد.

آیا پروتز سینه دائمی است؟

پروتز سینه یک عمل دائمی نیست. یعنی در بسیاری موارد بعد از گذشت چندین سال، پروتز داخل سینه دچار فرسودگی می‌شود و نیاز به تکرار عمل پروتز خواهد بود. مخصوصا در بانوان ورزشکار این نیاز از درصد بالاتری برخوردار است. البته به صورت قطعی نمی‌توان درباره بهترین زمان تعویض پروتز سینه صحبت کرد و این موضوع باید با مشورت پزشک متخصص انجام شود.

اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

  • اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید با پزشک خود مشورت کنید.
  • سعی کنید با مشورت پزشک، ۱۰ روز قبل از انجام عمل مصرف داروی آسپرین یا داروهای گیاهی را متوقف کنید.
  • دو هفته قبل از عمل سیگار نکشید.
  • انجام آزمایش‌های مورد نیاز با نظر پزشک متخصص!

همچنین بهترین سن برای جراحی پروتز سینه بالای ۱۸ سال است تا علاوه بر سلامتی، نتیجه دلخواه نیز کسب شود. کیفیت نتایج عمل پروتز سینه نیز به پزشک متخصص مربوط است. برای اینکه نتیجه عمل شما عالی باشد، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات کلینیک مهزیار استفاده کنید. مجموعه مهزیار با بهترین پزشک‌های متخصص و داشتن تجهیزات کامل و بروز، بهترین انتخاب شما برای انجام عمل پروتز خواهد بود.

پروتز سینه

پروتز با برجستگی اندک

پروتز با برجستگی زیاد

پروتز با برجستگی خیلی زیاد

پروتز سینه آب نمکی

پروتز سینه سلیکونی

انواع پروتز سینه

Low profile

پروتز با برجستگی اندک

High Profile

پروتز با برجستگی زیاد

Ultra high profile

پروتز با برجستگی خیلی زیاد

هزینه عمل پروتز سینه

هزینه این عمل به دلیل قرارگیری در دسته عمل‌های زیبایی فقط به مواردی چون نوع پروتز مورد استفاده و تخصص پزشک بستگی دارد و در نتیجه بازه قیمتی مشخصی ندارد.

عوارض پروتز سینه

یک عمل هرچقدر هم که از نظر پزشکی و علمی بی‌خطر محسوب شود، بازهم عوارض خاصِ خود را خواهد داشت. از جمله عوارض عمل پروتز سینه می‌توان به مواردی چون خونریزی و تجمع خون در سینه‌ها، بروز عفونت، ایجاد فرم نامتقارن در سینه‌ها، نشتی یا پارگی پروتز، درد دائمی، چین خوردگی پوست پوشاننده سطح پروتز و بروز عوارض قلبی و ریوی ناشی از لخته شدن خون اشاره کرد. مراجعه به پزشک متخصص و ماهر و انجام این عمل در مراکز معتبر باعث می‌شود تا این عوارض به حداقل برسند یا اصلا عوارضی بعد از عمل وجود نداشته باشد.

فرسودگی پروتز

پروتز سینه یک عمل دائمی نیست. یعنی در بسیاری موارد بعد از گذشت چندین سال، پروتز داخل سینه دچار فرسودگی می‌شود و نیاز به تکرار عمل پروتز خواهد بود. مخصوصا در بانوان ورزشکار این نیاز از درصد بالاتری برخوردار است.

نمونه کارهای خدمات تخصصی جراحی پروتز سینه

مشاوره خدمات خدمات تخصصی جراحی پروتز سینه

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.