رفتن به محتوا

همه چیز درباره ژل لب روسی

ژل لب روسی

انسان به طور ذاتی به زیبایی علاقه دارد و برای رسیدن به استانداردهای زیبایی جهان از روش‌های مختلفی کمک می‌گیرد. استفاده از ژل لب روسی از سال ۲۰۲۱ از محبوب‌ترین روش‌های تزریق ژل لب در دنیای زیبایی است و روند روبه رشدی نیز دارد. از گذشته تا به امروز، داشتن لب‌های برجسته جزو ملاک‌های زیبایی بوده‌ است. به همین دلیل در این مطلب درباره ژل لب روسی، همه آن چیزی که نیاز است بدانید را آورده‌ایم.

ژل لب روسی چیست؟

امروزه برای ازبین بردن چروک‌های صورت و تغییر شکل ظاهری با استفاده از روش‌های غیر جراحی از تکنیک‌هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس استفاده می‌شود. ژل لب روسی درواقع یکی از تکنیک‌های تزریق ژل لب است. در این روش از ژل لب برای فرمدهی لب به شکل قلبی ظریف استفاده می‌کنند. که تمرکز آن روی افزایش حجم، بیش‌تر در مرکز لب و افزایش ارتفاع لب‌ها است (مانند یک عروسک روسی). در این حالت با اینکه لب‌ها حالت پرتری دارند اما کمی تخت به نظر می‌رسند و مانند روش سنتی حجیم و مصنوعی دیده نمی‌شوند.

تکنیک تزریق ژل لب روسی

در روش‌های سنتی هدف، اصلاح کمبود حجم لب است که این کار در روش روسی پیشرفته‌تر است. مدل ژل لب روسی به این صورت است که ماده ژل را بصورت عمودی از بالا به لب تزریق می‌کنند و آهسته به سمت لبه‌های بیرونی لب حرکت می‌کنند تا ارتفاع لب را افزایش دهند. این فرآیند حدودا بین  ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می‌برد که این مدت زمان به میزان ژل و تراکم بافت لب بستگی دارد. در نهایت لب شما ظاهری قلبی شکل با حجم بیش‌تر در قسمت مرکزی خواهدداشت. درواقع بیش‌تر از اینکه لب شما قلوه‌ای شود، ارتفاع لب بالایی و پایینی بیش‌تر خواهدشد.

این کار نیاز به مهارت و تجربه بالا و هم‌چنین دانش آناتومی دارد. پس برای تزریق ژل لب اکیدا به مکان‌های نامناسب و غیراستاندارد مثل سالن‌های آرایشگاهی مراجعه نکنید. عدم انتخاب یک کلینیک معتبر عوارض جبران نشدنی‌ای برای شما خواهد داشت مانند: عدم تقارن، ترک خوردن لب، گلوله شدن ژل لب، عفونت و حتی مرگ. به همین دلیل برای انجام هرگونه تزریق ژل، به خوبی تحقیق کرده و کلینیکی را انتخاب کنید که در این زمینه تخصص، تجربه کافی، استانداردها و مجوزهای لازم را داشته باشد.

هم‌چنین از مراجعه به مکان‌هایی که تزریق ژل لب روسی را با قیمت پایین و غیرمتعارف انجام‌ می‌دهند پرهیز کنید و سلامتی و زیبایی خود را فدای قیمت پایین نکنید تا عمری پشیمانی برای خود بوجود نیاورید. بهتر است مطمئن شوید که کلینیک موردنظرتان  از بهترین مارک ژل لب استفاده می‌کند.

ماندگاری ژل لب روسی چقدر است؟

ماندگاری ژل لب به نوع ژلی که استفاده می‌شود بستگی دارد. در بازار انواع مختلفی ژل وجود دارد که هرکدام خواص و ماندگاری مختص به خود را دارند که با توجه به آن بین ۶ ماه تا یکسال ماندگاری روی لب به وجود می‌آورند و بعد از ۳ تا ۹ ماه نیاز به ترمیم دارند. در ضمن مراقبت صحیح پس از انجام تزریق نیز روی مدت زمان ماندگاری ژل تاثیر دارد.

مقایسه تزریق ژل لب روسی با روش سنتی

 • همان‌طور که گفته شد در روش روسی ژل را بصورت عمود وارد لب کرده و به سمت بیرون حرکت می‌هند که این عمل در روش سنتی برعکس است و ژل از بیرون به سمت داخل تزریق می‌شود. در نتیجه در روش سنتی لب‌ها ظاهری حجیم و پر به خود می‌گیرند ولی در تزریق ژل روسی، لب بالا و پایین ارتفاعشان زیادتر می‌شود. شناخت انواع ژل لب به شما کمک می‌کند به راحتی همه مدل‌ها را تشخیص دهید.
 • تزریق ژل لب سنتی برای کسانی مناسب است که درنمای نیم‌رخ برآمدگی بینی و چانه دارند. درنتیجه برای ایجاد هارمونی صورت نیاز به لب‌های برجسته دارند.
 • ژل لب روسی روی قد لب تمرکز دارد و موجب کشیده دیده شدن لب خواهدشد. یعنی لب بالایی بلندتر از قبل دیده‌ خواهد شد و به همین ترتیب لب پایین به شکلv به سمت پایین کشیده می‌شود در نتیجه از نمای نیم‌رخ تخت دیده می‌شود ولی در عین حال اندازه لب بزرگ شده ‌است.
 • ماندگاری ژل در هر دو روش یکسان است زیرا همانظور که پیش‌تر گفته شد، میزان ماندگاری به نوع ژل ربط دارد.

مزایای تزریق ژل لب روسی

 • برجسته کردن قوس بالای لب (کمان کوپید)
 • ایجاد ظاهر زیبای قلبی شکل و تقریبا طبیعی به لب
 • تمرکز بر افزایش ارتفاع لب به جای پر کردن حجم آن
 • ماندگاری بالا مانند روش‌های سنتی

ژل لب روسی برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به مطالبی که گفته شد؛ این تکنیک برای کسانی بیش‌تر مناسب است که لب بالایی نازک دارند. هم‌چنین اگر جزو افرادی هستید که اجزای صورت کوچکی دارید، این روش برای شما بهتر از روش سنتی است. در ضمن تزریق ژل لب روسی، در حالتی که قبلا از تزریق ژل استفاده نکرده‌ باشید، نتیجه بهتری خواهدداشت زیرا فیلر قبلی مانع از بلند شدن لب خواهدشد پس اگر قبلا تجربه تزریق ژل داشته و حالا مجددا تمایل به تزریق ژل لب روسی دارید بهتر است ابتدا تخلیه ژل لب قبلی را مدنظر داشته باشید.

قیمت ژل لب روسی

هزینه تزریق ژل لب روسی به موارد مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل، میزان حجم ژلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد است که برای لب معمولا ۰.۵ سی‌سی یا ۱ سی‌سی کافی است. مورد دیگر نوع ژلی است که استفاده می‌شود. ژل‌های لب انواع مختلفی دارند و هرکدام با توجه به ویژگی‌ها و خواصشان، قیمت متفاوتی نیز دارند. انواع ژل‌ها مانند: آلیاکسین، ژوویدرم، رستیلن، تئوسیال و … در بازار موجودند که خواص و ماندگاری در نتیجه قیمت متفاوتی هم دارند.

شناخت انواع ژل لب موجب افزایش آگاهی شما خواهدشد تا از ژل‌های غیراستانداردی مانند ژل پاژ استفاده نکنید که نتایج نامناسبی در پی دارد.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت صحیح و اصولی از لب پس از تزریق ژل روسی، موجب افزایش مدت زمان ماندگاری و هم‌چنین گذر سریع از دوران نقاهت خواهد شد. همچنین در صورت تزریق همزمان ژل و بوتاکس باید از پزشک خود درباره مراقبت‌های ضروری سوال کنید. مراقبت‌های ساده‌ای که بعد از تزریق ژل باید انجام دهید در قسمت زیر آورده شده اند.

 • تا ۲۴ ساعت، از ورزش و تمرین شدید خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت، از قرارگرفتن در دمای بالا خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم، از کیسه یخ استفاده کنید.
 • از مصرف زیاد نمک پرهیز کنید زیرا موجب کم‌آبی بدن می‌شود.
 • آب زیاد بنوشید.

فارغ از روش تزریق ژل لب، مهم‌ترین نکته انتخاب یک کلینیک بهداشتی و حرفه‌ای برای انجام هرگونه تزریق است. پس قبل از شروع کار به خوبی برای تحقیق وقت بگذارید تا از ظاهر جدید خود لذت ببرید. تجارب مثبت و منفی خود، در این زمینه را با ما درمیان بگذارید.

3 دیدگاه

 1. سلام وقتتون بخیر. آیا بعد از تزریق ژل لب میتونم دوش بگیرم یا ناهار بخورم؟

 2. من میخوام لبم فرم برجسته و بزرگتری بگیره ولی نمیخوام خیلی بیرون زده و پهن باشه… این مدل برای من مناسبه؟

 3. برای مدل لب روسی هم نیاز به تزریق مجدد و ترمیم هست؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *