رفتن به محتوا

خدمات تخصصی جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

براکیوپلاستی

بسیاری از افراد به دلیل برخی از مشکلات زیبایی، اعتماد به نفس خود را از دست داده و در روابط خود دچار مشکل شده‌اند. به همین دلیل انجام عمل زیبایی برای بالا بردن روحیه و عزت نفس این افراد توصیه می‌شود. لیفت بازو یا براکیوپلاستی یکی از عمل‌های جراحی است که به داشتن ظاهری زیباتر کمک کرده و تصویر مثبت‌تری از فرد در ذهن خود و دیگران ایجاد می‌کند.

لیفت بازو چیست؟

به دلایلی از جمله افزایش سن، لاغر شدن و یا تغییرات وزنی زیاد، سبک زندگی ناسالم و عواملی از این دست، ممکن است بازوها دچار افتادگی و شلی بسیار زیاد شوند؛ در حدی که فرد برای پوشاندن افتادگی بازو دچار زحمت و دردسر شود. در این شرایط، پزشکان انجام لیفت بازو یا براکیوپلاستی را توصیه می‌کنند.

دلایل شل شدن بازو

بازو هم مثل نقاط دیگر بدن دارای چربی و پوست است. اما عواملی وجود دارند که باعث می‌شوند چربی‌ها و پوست اضافه شل و افتاده شود و ظاهری نامناسب و غیر زیبا ایجاد کند. از جمله مهم‌ترین دلایل و عوامل شل شدن بازو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییرات وزنی شدید
 • کاهش وزن سریع و زیاد
 • بالا رفتن سن
 • داشتن سبک زندگی ناسالم
 • ژنتیک
 • کاهش قابلیت ارتجاعی پوست

دلایل شل شدن بازو

هر کدام از این عوامل می‌توانند با تشدید تاثیر جاذبه زمین، افتادگی و شل شدن بازو را سرعت ببخشند. اما خوشبختانه راهکارهایی برای لیفت بازو وجود دارد. در این مطلب به تشریح روش‌های مختلف لیفت بازو، عوارض، مزایا و سایر نکات مهم دیگر پرداخته‌ایم:

روش‌های مختلف عمل لیفت بازو

لیفت بازو هم مانند بسیاری دیگر از جراحی‌ها و اقدامات زیبایی، به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو موثرترین و در عین حال سنگین‌ترین روش برای کوچک کردن و لیفت بازوهاست. اما روش‌های آسان‌تر و کم اثرتری هم برای این کار وجود دارند.

جراحی لیفت بازو

اصلی‌ترین روش لیفت بازو، براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو است. در این روش، یک برش سراسری در ناحیه بین زیربغل تا آرنج ایجاد شده و پوست اضافه بریده می‌شود. با کمک براکیوپلاستی می‌توان بازوها را کوچک‌تر و خوش فرم‌تر و کشیده‌تر کرد. همچنین بعد از جراحی لیفت بازو تا حدی ماهیچه‌های بازو هم سفت‌تر به نظر خواهد رسید.

اگر همراه با جراحی لیفت بازو از لیپو ساکشن هم استفاده کنید؛ می‌توانید چربی‌ها را با کمک این روش از بازو خرج کنید. البته اگر اضافه وزن زیادی دارید؛ بهتر است ابتدا وزن خود را کاهش داده و سپس براکیوپلاستی انجام دهید.

مهم‌ترین ویژگی‌های جراحی لیفت بازو را می‌توان دائمی بودن آن و تاثیر زیادش دانست. اگر با کمک جراحی لیفت بازو، پوست اضافه بازو را برداشته و آن را بکشید؛ در صورت داشتن سبک زندگی سالم و انجام مراقبت‌ها، تا سال‌ها تغییری در ظاهر آن نخواهید دید.

البته جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی مشکلات و نگرانی‌هایی را هم در پی خواهد داشت. مهم‌ترین نگرانی افراد درباره انجام عمل لیفت بازو، جای زخم و اسکاری است که در طول بازو باقی خواهد ماند. اگرچه روش‌های غیرتهاجمی دیگری هم وجود دارند که ردی از خود باقی نمی‌گذارند؛ اما تاثیر هیچ کدام به اندازه براکیوپلاستی نیست.

البته افرادی هم هستند که گمان می‌کنند جراحی لیفت بازو ممکن است منجر به از کار افتادن اعصاب حسی و حرکتی شود. اما اگر به اندازه کافی در انتخاب پزشک متخصص دقت کرده باشید؛ مشکلی برای سلامتی شما به وجود نخواهد آمد.

نحوه انجام جراحی لیفت بازو

برای انجام جراحی لیفت بازو، ابتدا باید به پزشک متخصص و حرفه‌ای مراجعه کنید. سپس سلامت عمومی بدن و شرایط شما مورد بررسی پزشک قرار می‌گیرد و درباره جراحی تصمیم گیری خواهد شد. از آنجا که جراحی لیفت بازو نیاز به بیهوشی دارد؛ باید از سلامتی کامل برخوردار بوده و دچار مشکلات انعقاد خون، مصرف طولانی مدت الکل و دخانیات و… نباشید.

انجام جراحی لیفت بازو با بیهوشی آغاز شده و سپس روی بازو از زیربغل تا آرنج برشی صورت می‌گیرد. البته تعداد برش‌ها، عمق و طول آنها بستگی به میزان افتادگی و آمادگی بدنی فرد دارد. بعد از برش بازو، بافت‌های زیر پوستی کاملا کشیده می‌شوند. اگر تمایل داشته باشید چربی اضافه هم برداشته شود؛ در این مرحله با کمک لیپوساکشن چربی‌ها خارج می‌شوند.

سپس پوست اضافه با ظرافت بریده شده و روی بازو بخیه انجام می‌شود. این جراحی معمولا نیازی به بستری شدن طولانی مدت ندارد و بین یک تا ۳ ساعت طول می‌کشد. در اکثر مواقع پزشک لوله‌ها و درن‌هایی را درون بازو قرار می‌دهد تا خونابه‌ها و مواد دیگر از این طریق خارج شوند. البته این لوله‌ها پس از چند روز از بدن خارج می‌شوند.

نحوه انجام جراحی لیفت بازو

کاندیدهای جراحی بازو

اگر اضافه وزن چندانی ندارید؛ جوان هستید و بازوی شما خیلی افتاده نیست؛ احتمالا کاندید مناسبی برای انجام جراحی بازو نخواهید بود. ورزش و عضله‌سازی در کنار استفاده از روش‌های غیرتهاجمی می‌تواند به چنین افرادی کمک کند که بازوی کشیده‌تری داشته باشند.

اما افرادی هم هستند که راه‌های کم هزینه و غیرتهاجمی برای آنها کارساز نیست و باید حتما از براکیوپلاستی استفاده کنند تا بازوی آنها فرم و ظاهر دلخواه را به دست آورد. این افراد، کاندیدهای جراحی بازو هستند:

 • افرادی که شل شدگی زیادی در بازو دارند.
 • کسانی که وزن اضافی خود را از دست داده‌اند و وزن آنها تغییر چندانی ندارد.
 • افرادی که مشکلات پزشکی مرتبط با جراحی ندارند.

کسانی که مدت طولانی است سیگار مصرف می‌کنند؛ دیابت دارند و یا حجم شل شدگی بازوی انها زیاد نیست؛ برای انجام جراحی لیفت بازو کاندید نیستند.

مزایای لیفت بازو

با کمک جراحی لیفت بازو می‌توان پوست‌های اضافه را برداشت و بازو را لیفت کرد. در نتیجه پوست بازو جوان‌تر به نظر رسیده و ظاهر آن هم خوش فرم‌تر و جمع‌تر خواهد شد. جراحی لیفت بازو معمولا نیازی به بستری ندارد و می‌توانید دوره نقاهت را در خانه بگذرانید. همچنین با کمک جراحی لیفت بازو می‌توانید به ظاهر آن شکل داده و بازو را به حالت ایده‌آل نزدیک کنید.

عوارض لیفت بازو

جراحی لیفت بازو هم مثل سایر عمل‌های جراحی، عوارضی را در پی دارد. البته در هر عمل جراحی، انتخاب پزشک متخصص نقش مهمی در کم شدن عوارض عمل خواهد داشت و جراحی لیفت بازو هم از این قاعده مستثنا نیست.

اگر جراحی لیفت بازو را نزد پزشک معتبر انجام دهید؛ عارضه‌های کوتاه مدت و کم اثری مثل قرمزی، کبودی، تورم، التهاب و… را تجربه خواهید کرد. همچنین ممکن است درد، سوزش و گزگز در ناحیه بازو احساس کنید. البته این علائم به سرعت رفع خواهند شد. همچنین ممکن است در اثر استفاده از داروی بیهوشی، سرگیجه یا سردرد ملایمی را هم تجربه کنید.

عوارض لیفت بازو

اقدامات قبل از جراحی بازو

قبل از انجام شدن جراحی لیفت بازو باید چند نکته را رعایت کنید:

 • با انجام آزمایشات خواسته شده توسط پزشک، از سلامت عمومی خود برای انجام جراحی مطمئن شوید.
 • از چند هفته قبل، از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • از تثبیت وزن خود مطمئن شوید.
 • از مصرف مواد خوراکی و داروهایی که خون را رقیق می‌کنند خودداری کنید.

مراقبت های لازم پس از عمل لیفت بازو

براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو از جمله عمل‌هایی است که باید بعد از آن مراقبت‌های لازم را رعایت کنید تا نتیجه نهایی به خواسته شما نزدیک‌تر باشد. از جمله مراقبت‌های ضروری پس از انجام عمل لیفت بازو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از مصرف دخانیات و داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید.
 • حداقل تا دو هفته از انجام کارهای سنگین خودداری نمایید.
 • تا دو روز پس از جراحی از حمام رفتن، از فشار وارد کردن به محل زخم و دستکاری کردن پانسمان اجتناب کنید.

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی

بعد از گذراندن هر عمل جراحی، نیاز دارید دوره نقاهت را طی کنید تا درمان کامل شده و بتوانید به روتین عادی خود برگردید. طول دوره نقاهت هر فرد پس از انجام عمل جراحی لیفت بازو، به ویژگی‌های ژنتیکی و فردی آن شخص بستگی دارد. اما انجام برخی از اقدامات و رعایت مراقبت‌ها برای همه افراد ضروری است:

 • احتمالا پزشک معالج، درن‌‌ها و لوله‌هایی را درون بازوی شما قرار خواهد داد تا ترشحات، خونابه‌ها و… از آن خارج شود.
 • معمولا تا دو هفته پس از جراحی، باید از بازوبندهای ساپورت و تنگ استفاده کنید تا بازو بهتر فرم بگیرد.
 • بسته به نظر پزشک جراح، ممکن است از شما خواسته شود نرمش‌ها و حرکات مخصوصی انجام دهید تا بهتر از عمل جراحی نتیجه بگیرید.
 • معمولا بعد از انجام عمل جراحی مرخص می‌شوید و نیازی به بستری نخواهید داشت؛ اما بهتر است حتما در خانه استراحت کرده و فردی همراه داشته باشید که کارهای سنگین را انجام دهد.

هزینه لیفت بازو

لیفت بازو با روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد. به غیر از عمل جراحی یا براکیوپلاستی، از لیفت با نخ، کشیدن پوست بازو با لیزر و حتی ماساژ درمانی هم برای لیفت بازو استفاده می‌شود. هزینه هر کدام از این روش‌ها با توجه به سختی انجام کار، حساسیت‌ها، ماندگاری نتایج و تاثیرگذاری متغیر خواهد بود.

هزینه براکیوپلاستی

هزینه براکیوپلاستی یا عمل جراحی لیفت بازو، از سایر روش‌ها بالاتر است. البته تاثیر این روش در کوچک کردن و جوانسازی بازو و فرم‌دهی به آن هم با سایر روش‌ها قابل مقایسه نیست. هزینه براکیوپلاستی به عوامل مختلفی از جمله تبحر و تخصص پزشک، تیم درمانی، میزان افتادگی بازو و… بستگی دارد.

ماندگاری نتایج جراحی بازو

در صورتی که جراحی بازو توسط پزشک متخصص و متبحر انجام شود و وزن شما تغییر شدیدی نکند؛ نتایج جراحی بازو ماندگاری بسیار طولانی در حد چندین سال خواهد داشت.

بهترین پزشک برای انجام براکیوپلاستی

برای اینکه بهترین و ماندگارترین نتیجه را از براکیوپلاستی بگیرید؛ باید در انتخاب پزشک و تیم درمانی دقت کافی را داشته باشید. پزشکان متخصص مجموعه مهزیار با دارا بودن تجربه و دانش کافی، می‌توانند شما را برای داشتن جراحی آسان و کسب بهترین نتیجه همراهی کنند.

خارج کردن توده چربی

برداشتن پوست اضافی بازو

صاف‌سازی بازوها

رفع شلی بازوها

حذف چربی‌های زائد بازوها

ایجاد ظاهری جوان برای بازو

روش ‌های انجام عمل براکیوپلاستی

براکیوپلاستی با برش کوچک (minimal incision)

در این روش پوست اضافه زیربغل بیماران یا افتادگی و شلی پوست در قسمت یک سوم بالایی بازو برداشته می‌شود، به طوری‌که با برداشتن پوست قسمت بالای بازو از سمت زیر بغل می‌توان جای بخیه محل جراحی در زیربغل را مخفی کرد.

براکیوپلاستی وسیع (extended incision)

برداشتن پوست اضافه تمام بازو (از زیر بغل تا سرآرنج) در قسمت داخلی به طوری‌که وقتی بیمار ایستاده است و دست ها در کنار بیمار قرار دارد جای بخیه دیده نشود و فقط زمانی که بیمار دستش را به‌طور کامل بالا می‌آورد، بخیه بین دو عضله بازو قابل مشاهده است که البته با استفاده از داروهای آنتی اِسکار می‌توان نمایان بودن جای بخیه را به حداقل رساند.

مراقبت های بعد از عمل براکیوپلاستی

پانسمان محل جراحی برای حداقل 2 روز

مصرف آنتی بیوتیک به مدت 5 روز الی یک هفته

پوشیدن ساپورت تنگ به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی

باز و بسته کردن انگشت دست‌ها به صورت روزانه

شستشوی زخم و حمام کردن بعد از برداشته شدن پانسمان امکان‌پذیر است

نمونه کارهای جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

مشاوره خدمات جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.