رفتن به محتوا

خدمات تخصصی جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

براکیوپلاستی

براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو، عمل جراحی زیبایی‌ست که به منظور خارج کردن توده چربی و برداشتن پوست اضافی بازوها انجام می‌شود، هدف اصلی این عمل زیبایی، لاغری و صاف شدنِ بازوهاست.

براکیوپلاستی در مواردی که بافت بازو شل یا افتاده شده باشد، استفاده می‌شود. این روش برای بیمارانی مناسب است که دچار کاهش وزن شدید شده‌اند و شل شدن عضلات و افتادگی پوست در ناحیه بازو برای آنها بوجود آمده است.

براکیوپلاستی به هیچ عنوان برای افتادگی‌های متوسط و ضعیف با حجم کم توصیه نمی‌شود.

تغییرات وزن، افزایش سن، رژیم‌های غذایی سنگین و گاهی ارث، می‌تواند باعث عارضه افتادگی پوست بازو از ناحیه زیر بغل تا آرنج شود. ورزش کردن مداوم ممکن است عضلات بازو را سفت کند اما روی پوست آویزان و چربی که به‌‌طور موضعی در بازو جمع شده، تاثیری ندارد.

شلی پوست زیر بازو و تجمع چربی در آن سبب می‌شود بازو فرم و شکل نه چندان خوبی بگیرد. افرادی که با موارد از این قبیل دست و پنجه نرم می‌کنند می‌توانند جهت لیف بازو یا براکیوپلاستی اقدام کنند.

خارج کردن توده چربی

برداشتن پوست اضافی بازو

صاف‌سازی بازوها

رفع شلی بازوها

حذف چربی‌های زائد بازوها

ایجاد ظاهری جوان برای بازو

روش ‌های انجام عمل براکیوپلاستی

براکیوپلاستی با برش کوچک (minimal incision)

در این روش پوست اضافه زیربغل بیماران یا افتادگی و شلی پوست در قسمت یک سوم بالایی بازو برداشته می‌شود، به طوری‌که با برداشتن پوست قسمت بالای بازو از سمت زیر بغل می‌توان جای بخیه محل جراحی در زیربغل را مخفی کرد.

براکیوپلاستی وسیع (extended incision)

برداشتن پوست اضافه تمام بازو (از زیر بغل تا سرآرنج) در قسمت داخلی به طوری‌که وقتی بیمار ایستاده است و دست ها در کنار بیمار قرار دارد جای بخیه دیده نشود و فقط زمانی که بیمار دستش را به‌طور کامل بالا می‌آورد، بخیه بین دو عضله بازو قابل مشاهده است که البته با استفاده از داروهای آنتی اِسکار می‌توان نمایان بودن جای بخیه را به حداقل رساند.

مراقبت های بعد از عمل براکیوپلاستی

پانسمان محل جراحی برای حداقل 2 روز

مصرف آنتی بیوتیک به مدت 5 روز الی یک هفته

پوشیدن ساپورت تنگ به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی

باز و بسته کردن انگشت دست‌ها به صورت روزانه

شستشوی زخم و حمام کردن بعد از برداشته شدن پانسمان امکان‌پذیر است

نمونه کارهای جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

مشاوره خدمات جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.