رفتن به محتوا

خدمات تخصصی جراحی آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی

این روزها به دلیل سبک زندگی ماشینی، فعالیت بدنی کم و مصرف روز افزون غذاهای پرچرب و آماده، افراد زیادی با مشکل اضافه وزن مواجه هستند. در اکثر افراد اولین قسمتی که این اضافه وزن را نشان می‌دهد، شکم و پهلو است. همچنین بسیاری از خانم‌ها پس از یک یا چند زایمان شاهد تغییرات زیادی در اندام خود خصوصا قسمت میانی بدنشان خواهند بود. این تغییرات به سختی به ورزش و رژیم‌های سخت غذایی واکنش نشان می‌دهند و بهبود پیدا می‌کنند.

خوشبختانه با پیشرفت علم روش‌های زیادی برای زیبایی شکم و حل مشکل اضافه وزن به خصوص در قسمت شکم و پهلو ابداع شده است. یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی، عمل جراحی شکم و پهلو یا آبدومینوپلاستی است. اما ابدومینوپلاستی چیست؟

آبدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی شکم است که برای حذف و تخلیه چربی شکم، به منظور سفت کردن عضلات آن استفاده می‌شود.

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

برای برداشتن چربی شکم نامتناسب در این روش، ابتدا یک برش روی قسمت مورد نظر به منظور برداشت پوست و چربی اضافی ایجاد می‌شود. سپس عمل لیپوساکشن و یا همان خارج کردن چربی‌ها شروع می‌شود. پس از اتمام جراحی، محل برش را پانسمان نموده و یک درن (وسیله‌ای برای تخلیه ترشحات) برای خارج شدن هرگونه مایع اضافی از شکم تعبیه می‌شود.

عمل لاغری شکم می‎تواند بسته به وسعت محل عمل جراحی حدود ۱ الی ۵ ساعت طول بکشد. پس از این جراحی یک سوراخ جدید توسط جراح برای ایجاد ناف روی شکم ایجاد می‌شود.

جراحی ابدومینوپلاستی

مقایسه لاغری با جراحی شکم و ابدومینوپلاستی

روش های انجام جراحی زیبایی شکم بسیاری وجود دارد و شما می‌توانید انواع جراحی شکم را برای کاهش وزن و لاغری امتحان کنید. اما مسلماً تفاوت‌هایی بین عمل جراحی شکم و ابدومینوپلاستی وجود دارد. در حقیقت شما نباید عمل لاغری شکم و پهلو را با ابدومینوپلاستی اشتباه بگیرید.

در عمل جراحی شکم مانند لیپوماتیک، چربی‌های داخلی و احشایی بدن برای کاهش وزن و لاغری از بدن خارج می‌شوند. اما عمل ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو است و برای لاغری استفاده نمی‌شود. هنگامی که به دلیل کم کردن وزن و لاغری، شکم فرد دچار افتادگی و آویزان شدن پوست می‌شود برای زیبایی شکم عمل ابدومینوپلاستی انجام می‌دهند. بنابراین این روش مربوط به زیبایی شکم است و برای لاغری و کاهش وزن مناسب نیست.

چه کسانی می توانند عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند؟

عمل جراحی شکم مناسب افرادی است که پوست شکم آن‌ها دچار افتادگی شده است؛ یا برای افرادی که بافت چربی شکمشان نامتناسب است و چربی شکم اضافی داشته باشند. به عنوان مثال بانوان بعد از زایمان یا حتی مردان بعد از لاغری شدید، دچار شلی پوست شکم می‌شوند. همچنین ممکن است چربی‌ها به طور نامتناسبی در شکم وجود داشته باشد.

عمل ابدو مینو پلاستی برای زیبا کردن چین و چروک‌های ایجاد شده در پوست شکم نیز مناسب است. اگر پوست شکم شما نیز دچار افتادگی شده است؛ برای انجام عمل آبدومینوپلاستی یا عمل لاغری شکم می‌توانید از کلینیک مهزیار استفاده کنید.

مزایای آبدومینوپلاستی

چند مورد از مزایای عمل ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر می‌شود:

  • حل مشکل شل‌شدگی و افتادگی شکم با ایجاد ظاهری طبیعی
  • میزان عوارض کم پس از جراحی نسبت به روش‌های دیگر
  • حفظ شریان‌های تغذیه‌کننده مهم مثلِ اعصاب جدار شکم و لنفاتیک
  • خونریزی کم نسبت به عمل جراحی کاهش وزن
  • ظاهر طبیعی شکم
  • ابدومینوپلاستی همان‌طور که گفتیم عوارض زیادی ندارد و عمل نسبتاً امنی محسوب می‌شود.
  • سفتی شکم و رفع چین و چروک پوست شکم

مزایای آبدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از عمل آبدومینوپلاستی

بعد از عمل جراحی زیبایی شکم، حدود یک تا چهار هفته زمان می‌برد تا بیمار به بهبودی نسبی برسد. پس از عمل، پزشک متخصص اقدامات خاصی به بیمار توصیه می‌کند که با اجرای دقیق آن‌ها می‌تواند هر چه سریع‎تر بهبود پیدا کند و شاهد نتیجه عالی جراحی خود باشد. معمولاً توصیه می‌شود که حدود ۲ ماه از گن‌های مخصوص شکم استفاده شود.

اگر تا ۲ یا ۳ روز بعد از عمل آبدومینوپلاستی درد داشتید می‌توانید از مسکن‌های معمولی استفاده کنید. البته حتماً باید با جراح متخصص خود برای مصرف مسکن مشورت کنید. همچنین از لوله پلاستیکی درن (برای تخلیه خونابه‌ها و ترشحات شکم) استفاده می‌شود و با تشخیص پزشک بعد ۱ الی ۲ روز لوله درن جدا می‌شود.

مواردی که قبل از انجام ابدومینوپلاستی باید رعایت کنید

پیشنهاد می‌کنیم قبل از عمل حتما با پزشک متخصص خود درباره بیماری‌های زمینه‌ای خود مشورت کنید. همچنین بهتر است ۴ تا ۶ هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنید. اگر مکمل خاصی مصرف می‌کنید حتما با پزشک جراح درمیان بگذارید. برخی جراحان نیز توصیه می‌کنند ۲ هفته قبل از عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) از شکم بند استفاده شود. نکته مهم قبل از برداشتن چربی شکم برای لاغری، مشورت با پزشک متخصص است.

هزینه جراحی شکم و پهلو

هزینه جراحی زیبایی شکم و پهلو در هر فرد متفاوت است و برای همه یکسان نیست. بستگی به هر فرد ممکن است نیازهای جراحی متفاوت داشته باشد و روند عمل زیبایی شکم متفاوت باشد. برداشتن چربی شکم برای هر شخصی احتمالاً با دیگری فرق دارد.

بنابراین برای اطلاع از هزینه جراحی شکم در تهران، می‌توانید به صفحه تماس با ما سایت مهزیار مراجعه کنید. شما می‌توانید با مشاوره رایگان با پزشک متخصص، از هزینه عمل ابدومینوپلاستی مطلع شوید.

حذف چربی‌های اضافه شکم

کاهش سایز

جراحی زیبایی شکم

کوچک کردن شکم پهلو

زیبایی شکم و پهلو

مزایای آبدومینوپلاستی

حل مشکل شل‌شدگی و افتادگی شکم با ایجاد ظاهری طبیعی

میزان عوارض کم پس از جراحی نسبت به روش‌های دیگر

حفظ شریان‌های تغذیه‌کننده مهم مثلِ اعصاب جدار شکم و لنفاتیک

مراقبت های بعد از عمل آبدومینوپلاستی

حدود یک تا چهار هفته زمان می‌برد تا بیمار به بهبودی نسبی برسد. پس از عمل اقدامات خاصی به بیمار توصیه می‌شود که با اجرای دقیق آن‌ها می‌تواند هر چه سریع‎تر بهبود پیدا کند و شاهد نتیجه عالی جراحی خود باشد.

نمونه کارهای جراحی آبدومینوپلاستی

عمل ابدومینو عمل ابدومینو
قبل و بعد ابدومینو قبل و بعد ابدومینو
جراحی ابدومینو و لیپوماتیک جراحی ابدومینو و لیپوماتیک
جراحی ابدومینوپلاستی جراحی ابدومینوپلاستی

مشاوره خدمات جراحی آبدومینوپلاستی

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.