رفتن به محتوا

خدمات تخصصی تزریق پروفایلو صورت

پروفایلو صورت

جدیدترین روشی که برای جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد؛  تزریق پروفایلو است که در همین مدت کوتاه اثربخشی و قدرت خود را در مبارزه با پیری پوست و چین و چروک‌ها اثبات کرده است.

با استفاده از پروفایلو در زمانی کوتاه، جوانی و شادابی را به چهره خود باز‌گردانید و با چین و چروک‌ها، افتادگی صورت و خطوط ریز پوست خداحافظی کنید. اما پروفایلو چیست و چگونه علائم و نشانه‌های پیری پوست را از بین می‌برد؟

پروفایلو چیست؟

هیالورونیک اسید، ماده‌ای طبیعی است که تا می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود به سلول‌های آب متصل شود. به همین دلیل هم در اکثر مواد بهداشتی که برای جوانسازی پوست به کار می‌روند؛ از هیالورونیک اسید استفاده می‌شود.

پروفایلو ژلی تزریقی است که ماده اصلی آن هیالورونیک اسید است. پروفایلو بعد از تزریق، داخل بافت‌های پوست پخش شده و کمک می‌کند که کلاژن و الاستین بیشتری در پوست ساخته شود. همچنین هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو باعث رطوبت رسانی بیشتر به پوست شده و در عرض چند هفته، پوست محکم‌تر و کشیده‌تر به نظر خواهد رسید.

جوانسازی پوست با پروفایلو

همان طور که اشاره شد؛ تزریق پروفایلو یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی پوست و رفع خطوط و چین و چروک‌هاست. البته نحوه عملکرد ژل پروفایلو با فیلر متفاوت است و این روش با تحریک کلاژن سازی و رساندن رطوبت کافی به پوست؛ به جوانسازی چهره کمک می‌کند.

از سوی دیگر پروفایلو برای پیشگیری از پیری و افتادگی پوست هم کاربردی است. بنابراین افرادی که در رنج سنی ۳۰ سال قرار دارند و خطوط ریز روی پوست آنها ایجاد شده است هم می‌توانند از پروفایلو برای رفع این خطوط استفاده کنند و نگران حجم گرفتن چهره و یا ایجاد حالت غیرطبیعی در صورت نباشند.

تزریق پروفایلو صورت

نقاط تزریق ژل پروفایلو

در میان پزشکان و متخصصان زیبایی، ۵ نقطه از صورت به عنوان نقاط زیبایی زیستی شناخته می‌شوند. بر ای اینکه بهترین نتیجه از تزریق پروفایلو گرفته شود؛ معمولا پروفایلو در این ۵ نقطه تزریق می‌شود. ویژگی مهم این نقاط این است که به دور از رگ‌ها و بخش‌های حساس صورت قرار گرفته‌اند و به همین دلیل تزریق در این نقاط خطری در پی نخواهد داشت.

همچنین این نقاط بیشترین میزان پخش هیالورونیک اسید را دارند و به همین دلیل تزریق پروفایلو در این نقاط به افزایش حجم زیرپوستی، کاهش چین و چروک‌ها و افزایش کشش و استحکام پوست کمک می‌کند.

پنج نقطه زیبایی زیستی که برای تزریق ژل پروفایلو توصیه می‌شوند؛ این نقاط هستند:

 • گونه‌ها: روی برآمدگی گونه و در قسمت پایین گوشه خارجی چشم
 • کنار بینی
 • کنار صورت: کمی جلوتر از لاله گوش و در اطراف صورت
 • چانه
 • زاویه فک

سایر نواحی تزریق ژل پروفایلو کدام نقاط هستند؟

این ۵ نقطه، نقاط اصلی صورت برای تزریق پروفایلو صورت هستند و اگر قسمت‌های دیگری از پوست نیاز به جوانسازی بیشتر، رطوبت رسانی بالاتر و یا افزایش کلاژن سازی داشته باشد؛ در آن نقاط هم ژل پروفایلو تزریق خواهد شد.

همچنین در قسمت‌های دیگر به غیر از صورت مانند گردن، قسمت بالایی سینه و حتی دست‌ها و بازوها هم در صورت نیاز پروفایلو تزریق می‎شود. استفاده از این روش به جوانسازی پوست این نقاط، استحکام آنها و شادابی بیشتر در آن مناطق کمک می‌کند. البته تشخیص نقاط تزریق پروفایلو باید توسط پزشک و فرد متخصص صورت بگیرد.

تاثیر جوانسازی چهره با پروفایلو چه زمانی مشخص می‌شود؟

بسیاری از افرادی که قصد دارند از پروفایلو برای جوانسازی چهره خود استفاده کنند؛ درباره مدت زمانی که طول می‌کشد تا تاثیر تزریق مشخص شود سوال دارند. از آنجا که تزریق پروفایلو روش جدید و غیرتهاجمی است؛ بسیاری نگران هستند که مدت زمان زیادی برای نمایان شدن تاثیر آن احتیاج باشد.

معمولا بعد از جلسه اول تزریق پروفایلو، علائمی مانند شفافیت پوست، کاهش خشکی و هیدراته شدن پوست خود را نشان می‌دهند؛ با گذشت زمان و انجام جلسه‌های بعدی تزریق، پوست شفاف‌تر شده و چین و چروک‌ها از بین می‌روند.

اگر پوست نرمال بوده و مشکلات خاصی نداشته باشد؛ در جلسه اول معمولا ۲ سی سی پروفایلو در نقاط مشخص شده تزریق می‌شود و یک ماه بعد هم ۲ سی سی دیگر پروفایلو برای فرد تزریق خواهد شد. جلسات تزریق، بدون بیهوشی انجام شده و بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول خواهند کشید.

چه افرادی می‌توانند از پروفایلو برای جوانسازی پوست استفاده کنند؟

پروفایلو بر خلاف روش‌های دیگر مثل بوتاکس و تزریق ژل و فیلر و…، کاربرد درمانی دارد و تنها راهی برای رفع موقت علائم و نشانه‌های پیری پوست نیست. با تزریق پروفایلو، سلول‌های سازنده کلاژن و الاستین تحریک می‌‌شوند و پوست با ساخت کلاژن بیشتر، خاصیت ارتجاعی و استحکام بیشتری پیدا می‌کند.

ماده اصلی تشکیل دهنده ژل پروفایلو هیالورنیک اسید است که نقش اساسی را در رطوبت رسانی پوست بر عهده دارد و به همین دلیل استفاده از این روش محدودیت سنی خاصی ندارد. اما تزریق پروفایلو برای افرادی که در بازه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال قرار دارند؛ بسیار مناسب است. همچنین کسانی که دوست دارند خط خنده یا شلی و افتادگی بخش‌هایی از صورت خود را رفع کنند هم می‌توانند از این روش استفاده نمایند.

دوام پروفایلو چقدر است؟

بعد از اینکه دو جلسه تزریق پروفایلو کامل شد؛ تاثیر تزریق خود را نشان خواهد داد و به دلیل کلاژن سازی پوست، چین و چروک‌ها و خطوط ریز رفع خواهد شد. به دلیل عملکرد پروفایلو، دوام و ماندگاری  این روش بالاتر از روش‌های مشابه است و معمولا تا ۶ ماه نیازی به تمدید نیست.

اگر پوست دچار افتادگی و یا چین و چروک زیادی باشد؛ ممکن است این زمان تغییر کند اما در حالت کلی تزریق پروفایلو تا ۶ ماه نیازی به تمدید نخواهد داشت. حتی برای افراد جوان‌تر ممکن است پروفایلو تا یک سال ماندگاری داشته باشد.

تفاوت بوتاکس و پروفایلو

با تزریق بوتاکس، در اصل نوعی سم وارد عضلات شده و باعث فلج موقتی آنها خواهد شد. این فلج عضلات منجر به رفع موقت چروک‌ها مخصوصا در نواحی دور چشم و پیشانی خواهد شد. تزریق بوتاکس و پروفایلو هر دو از جمله اقدامات زیبایی بی‌خطر و کم عارضه به شمار می‌روند؛ اما در برخی موارد هم با یکدیگر تفاوت دارند.

اصلی‌ترین تفاوت بین بوتاکس و پروفایلو در محدوده عملکرد آنهاست. از آنجا که بوتاکس روی عضلات تاثیر می‌گذارد؛ برای نیمه پایینی صورت کاربرد زیادی نخواهد داشت. اما پروفایلو با تقویت کلاژن سازی و افزایش تعداد سلول‌های بنیادی پوست، باعث استحکام و کشش بالاتر در تمام قسمت‌های پوست خواهد شد.

همچنین بوتاکس معمولا ماندگاری کوتاه‌تری دارد و تعداد جلسات درمان مورد نیاز برای بوتاکس بیشتر از پروفایلو است. در حالی که بعد از تزریق بوتاکس سریعا می‌توانید نتایج را مشاهده کنید؛ پروفایلو به زمان بیشتری احتیاج دارد که تاثیر خود را روی پوست نشان بدهد.

به صورت کلی می‌توان گفت که اگر برای چروک‌های موضعی مثل خطوط کنار چشم، خط اخم، چروک پیشانی، خطوط گردنی و… به دنبال یک راه حل سریع و ساده می‌گردید، تزریق بوتاکس بهترین راه حل است. اما اگر قصد دارید که به صورت کلی افتادگی و شلی پوست، خشکی و دهیدراته شدن آن و خطوط ریز روی پوست را درمان کنید؛ بهتر است به سراغ پروفایلو بروید.

جوانسازی پوست با پروفایلو

تفاوت پروفایلو و ژل

سایر ژل‌های تزریقی پوست مثل فیلر، با حجم دادن به قسمت‌های مورد نظر باعث تغییر شکل می‌شوند. به همین دلیل از فیلر برای پر کردن گودی زیر چشم، شکل دادن به لب‌ها و گونه‌ها و… هم استفاده می‌شود.

اما پروفایلو با تحریک کلاژن سازی و رطوبت رسانی به پوست، به صورت کلی باعث جوانسازی پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی آن می‌شود. از آنجا که ماده اصلی تشکیل دهنده پروفایلو هیالورونیک اسید است؛ مثل ژل و فیلر باعث تغییر شکل قسمت‌های مختلف صورت نشده و در انتها چهره‌ای طبیعی‌تر خواهید داشت.

مزیت تزریق ژل پروفایلو

برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از روش پروفایلو را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

 • درد بسیار کم هنگام تزریق به دلیل استفاده از سر سوزن گیج ۲۹
 • التهاب و قرمزی کمتر نسبت به روش‌های مشابه
 • ماندگاری بالا
 • سازگاری با انواع پوست
 • آب رسانی عمیق پوست
 • سفت کردن و افزایش خاصیت کشسانی پوست
 • رفع چین و چروک‌های پوست
 • نقاهت کوتاه و بازگشت سریع به کار
 • مناسب برای سنین مختلف

عوارض پروفایلو

پروفایلو محصولی سازگار با پوست است و اگر در مراکز معتبر انجام گیرد؛ معمولا عارضه خاصی در پی نخواهد داشت. اما ممکن است افراد حساس با برخی از این مشکلات روبرو شوند. البته بیشتر این عوارض بعد از گذشت ۲۴ ساعت از بین می‌روند:

 • التهاب و قرمزی در نواحی تزریق
 • احساس درد در موضع تزریق
 • احساس گرما و تورم در پوست

اقدامات قبل از پروفایلو

برای اینکه بیشترین تاثیر را از تزریق پروفایلو ببینید و میزان کبودی کمتری را تجربه کنید؛ بهتر است از ۲۴ ساعت قبل کافئین مصرف نکرده و از خوردن داروهای حاوی آسپرین هم خودداری کنید. همچنین بهتر است با پزشک معالج خود برای اقدامات دیگر مشورت کنید.

اقدامات بعد از پروفایلو

 • بعد از پروفایلو، تا حد ممکن با نقاط تزریق تماس نداشته و آنها را فشار ندهید.
 • بهتر است تا چند روز بعد از تزریق روی صورت نخوابید.
 • از مواد آرایشی و بهداشتی روی صورت استفاده نکنید.
 • تا چند روز از رفتن به استخر، سونا و حمام گرم و بخار خودداری کنید.
 • بهتر است تا چند روز داروهای رقیق کنده خون، سیگار و الکل مصرف نکنید.
 • تا چند روز ورزش سنگین انجام ندهید.

هزینه پروفایلو

با توجه به نوع پوست فرد و میزان افتادگی پوست، هزینه پروفایلو برای هر شخص متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید با تماس با مرکز زیبایی مهزیار، درباره قیمت پروفایلو برای شرایط خود اطلاع کسب کنید.

تزریق پروفایلو در تهران

برای اینکه بهترین نتیجه را از تزریق پروفایلو ببینید؛ حتما این اقدام را در مرکز معتبر و زیرنظر پزشک متخصص انجام دهید. در مجموعه مهزیار شما می‌توانید بعد از عمل با بیماران ملاقات کرده و از نزدیک با نحوه رسیدگی کلینیک و میزان رضایت مراجعه کنندگان آشنا شوید.

مزایای تزریق پروفایلو صورت

• به‌دلیل تزریق ژل با سر سوزن گیج 29، درد بسیار کمی دارد.

• تغییرات مثبت و واضح در رنگ و بافت پوست

• التهاب بسیار کمتر

• تحریک تولید کلاژن و الاستین

• سفت کردن پوست‌های شل و افتاده

• لیفت پوست

• شفاف‌سازی پوست

• آبرسانی قوی و عمیق پوست

• کاهش چین و چروک‌های پوست

• جوان‌سازی پوست در طبیعی‌ترین حالت ممکن

• ماندگاری بالا (8 برابر مقاومت بیشتر در برابر تخریب)

• سازگاری بالا با پوست

نمونه کارهای تزریق پروفایلو صورت

مشاوره خدمات تزریق پروفایلو صورت

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.