رفتن به محتوا

خدمات تخصصی زاویه‌ سازی فک و صورت و مزایای آن

زاویه سازی فک و صورت

یکی از تاثیرگذارترین روش‌های زیبایی صورت که نقش بسیار زیادی در تغییر ظاهر افراد دارد، زاویه‌سازی فک و صورت است. زاویه‌دار کردن صورت و فک، علاوه بر مزایای بسیار زیاد خود، دارای روش های متنوعی است که بر روی صورت انجام شده و در نتیجه باعث پر شدن نواحی مورد نظر و ایجاد زاویه در قسمت‌های مورد نظر می‌شود.

علاوه بر فک که یکی از مناسب‌ترین بخش‌های صورت برای فرم‌دهی محسوب می‌شود، چانه و گونه‌ها نیز نقش پررنگی در توازن و زیبایی صورت دارند. در این راستا تو‌رفتگی و یا جلو بودن فک نیز، از دیگر عوامل بر هم زدن تعادل فرم صورت است. به همین منظور زاویه‌سازی صورت با ژل و یا استفاده از فیلر زاویه فک یکی از مهم‌ترین موارد برای زیبا‌تر شدن صورت افراد است. برای ایجاد تعادل در بین اجزای صورت، معمولا برای چانه و گونه‌ها نیز تزریق انجام می‌شود تا فرد صورت زیباتری داشته باشد.

زاویه فک چیست؟

داشتن فک باریک، صورت فرد را باریک‌تر نشان می‌دهد چون این خطوط فک هستند که در صورت کشیده بودن، ابعاد صورت را مشخص می‌کنند. اکثر خانم‌ها تمایل دارند به جای داشتن صورت گرد یا مربعی شکل، چهره‌ای ظریف‌تر داشته باشند که روش زاویه‌سازی فک کمک شایانی به آن‌ها می‌کند. در این روش خطوط فک از هم به خوبی جدا می‌شوند به طوری که گردن فرد با زاویه زیبایی از صورت جدا می‌شود.

گذشت زمان و افزایش سن، از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار بر تغییر شکل و افتادگی پوست صورت هستند. همچنین بسیاری از افراد جوان‌تر نیز دچار فرورفتگی فک بوده و چانه‌ای ریز دارند. به همین منظور زاویه‌سازی فک و صورت یکی از بهترین راه‌های زیبا‌سازی صورت و رفع نواقص آن است. معمولا معیار زیبایی فک را شکل v مانند آن می‌دانند که به عنوان نشانه زیبایی و جوانی در نظر گرفته می‌شود. از دیگر مزایای خط فک زیبا موارد زیر است:

 • لاغر کردن صورت
 • برجسته سازی فک
 • فرم دهی به چانه
 • برجسته سازی چانه
 • و…

اما برای آشنایی بیش‌تر با این عمل زیبایی، در ادامه به این پرسش می‌پردازیم که عمل زاویه‌ سازی صورت چیست؟

زاویه فک چیست

زاویه ‌سازی فک و صورت چیست؟

برای شروع لازم است بدانید که زاویه‌ سازی صورت چیست؟ به طور کلی زاویه‌سازی صورت شامل تمامی روش‌هایی است که باعث ایجاد خط فک و زاویه‌دار شدن چانه می‌شود. در این راستا افرادی که دارای چانه‌های‌ کوچک هستند، می‌توانند با استفاده از مراحل زاویه‌ سازی صورت، این مشکل را برطرف کنند. علاوه بر این نیز این روش به عنوان یکی از تاثیر‌گذار‌ترین راه‌های زاویه سازی فک طبیعی است که با از بین بردن چربی اضافی در ناحیه پایین صورت، گردن باعث مشخص شدن کامل خط فک نیز می‌شود.

انواع روش‌های زاویه‌سازی صورت

زاویه‌سازی صورت به روش‌های متفاوتی انجام می‌شود که با توجه استخوان‌بندی و یا میزان چربی موجود در صورت افراد، دارای عملکرد‌ها و شیوه‌های متفاوتی است. همچنین توجه داشته باشید که زاویه‌سازی می‌تواند ضمن استفاده از روش‌های جراحی، از طریق شیوه‌های غیر‌جراحی نیز انجام ‌شود. در این راستا روش‌های بدون نیاز به جراحی، غیر تهاجمی بوده و بدون نیاز به طی کردن دوره نقاهت انجام می‌شوند. لازم به ذکر است که روش غیر‌جراحی برای تمامی افراد مناسب نیست و در مراجعه‌کنندگانی با میزان چربی زیاد در ناحیه فک و یا استخوان‌بندی درشت، توصیه نمی‌شود. در ادامه‌ی به انواع روش‌ها و مراحل زاویه‌سازی صورت می‌پردازیم.

 

زاویه ‌سازی صورت با ژل

یکی از بهترین راه‌های زاویه سازی صورت گرد و افزایش حجم چانه، تزریق ژل است. فیلر‌های پوستی در نواحی مختلف صورت باعث افزایش حجم و در نتیجه ایجاد تقارن می‌شوند. ژل‌های مورد استفاده در این روش حاوی اسید هیالورونیک هستند که ضمن موجود بودن طبیعی در بدن، کمترین عوارض و معایب زاویه سازی صورت را به همراه خواهند داشت.

تزریق ژل در محل مناسب، ضمن مشخص کردن زاویه فک و چانه، باعث بلند‌تر شدن چانه‌های کوتاه و واضح‌تر شدن خطوط فک می‌شود. توجه داشته باشید که برای دستیابی به بهترین نتیجه در زاویه سازی صورت با فیلر، حتما به دنبال متخصص زیبایی مجرب در این زمینه باشید. به همین منظور نداشتن تجربه کافی علاوه بر از بین بردن تقارن دو سمت صورت، باعث زاویه‌سازی نامتقارن و غیر‌طبیعی آن نیز می‌شود. در نهایت هزینه زاویه سازی صورت با ژل، با توجه به میزان مصرفی و برند ژل متفاوت است.

زاویه سازی صورت با چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش‌های زاویه‌دار کردن صورت است که تاثیر بسیار زیادی بر چهره افراد دارد. در این روش چربی‌های اضافی دیگر نقاط بدن جمع‌آوری شده و پس از فرآوری و بی‌حسی موضعی صورت، با استفاده از سوزن‌هایی به نام کانولا به قسمت‌هایی مانند گونه که چربی خود را از دست داده‌اند، تزریق می‌شود. این عمل سبب ایجاد خط فک متناسب با دیگر اجزای صورت خواهد شد. در نهایت نتیجه حاصل از این درمان نیز نسبت به روش‌های دیگر بسیار طبیعی است و با داشتن ماندگاری بسیار بالاتر در مقایسه با دیگر روش‌ها و فیلر زاویه فک، تا چند سال زیر پوست باقی می‌ماند. همچنین برداشتن چربی از بدن خود فرد باعث می‌شود تا تزریق چربی بدون هیچ آلرژی انجام شود.

زاویه‌ سازی صورت با هایفوتراپی

در این روش از انرژی اولتراسوند به منظور ایجاد زاویه سازی فک طبیعی و جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود که در طی آن دستگاه روی صورت قرار گرفته و در نتیجه اشعه به لایه‌های عمیق پوست نفوذ خواهد کرد. همچنین فرکانس بالای این اشعه باعث می‌شود تا لایه‌های پوست تحریک شده و در نتیجه کلاژن و الاستین بیشتری تولید شود. در نهایت افزایش کلاژن‌سازی در این روش علاوه بر سفت‌تر شدن پوست، باعث از بین رفتن افتادگی‌ها در ناحیه فک و چانه می‌شود. توجه داشته باشید که این روش درمانی در یک جلسه اثر‌بخش نبوده و با توجه به نظر پزشک ممکن است تا چند جلسه انجام شود که در نتیجه قیمت زاویه فک با استفاده از این روش نیز متغیر در نظر گرفته می‌شود.

زاویه‌ سازی صورت با جراحی فک

در این روش از زاویه‌سازی صورت، استخوان فک و چانه به منظور دستیابی به شکل V شکل تراشیده می‌شوند. توجه داشته باشید که باید این عمل زاویه‌سازی را زیر نظر جراح فک و صورت با تجربه انجام دهید تا از یک زاویه سازی فک طبیعی و ظاهری بی‌نقض برخوردار شوید. همچنین این روش به عنوان یکی از تأثیر‌گذار‌ترین راه‌های زاویه‌سازی صورت کشیده و یا مربعی است که با استفاده از این جراحی صورت کاملا متقارن شده و نتایج آن دائمی خواهد بود.

از دیگر مزایای این عمل جراحی، زاویه‌دار شدن فک است که در نتیجه عضلات آن در دو طرف صورت اصلاح شده و حالت صورت بهبود پیدا می‌کند. علاوه بر تمامی این موارد، مهارت و دقت پزشک متخصص در این جراحی به منظور ایجاد تقارن در دو طرف صورت، از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

 

مادلینگ صورت

 

زاویه‌ سازی صورت برای چه افرادی توصیه می ‌شود؟

در حالت کلی زاویه‌سازی صورت برای افرادی که دارای فک و یا چانه کوچک هستند توصیه می‌شود. همچنین در افرادی که به دلیل افزایش سن و یا چربی اضافی دارای خطوط بسیاری در زیر فک هستند، زاویه‌سازی فک و صورت به عنوان بهترین روش برای جوان‌سازی نیز شناخته می‌شود. دیگر افرادی که نیاز به زاویه‌سازی صورت هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

زاویه‌ سازی صورت کشیده

در افرادی با صورت‌های کشیده، عمل زاویه‌سازی باعث می‌شود تا ضمن ایجاد خط فک و زاویه‌ دار کردن صورت در ناحیه گوش، از بلندی بیش از حد چانه‌ها کاسته شود و در نتیجه صورت فرم بهتری داشته باشد.

زاویه‌ سازی صورت‌ های پهن

در افرادی با صورت‌های پهن، گونه‌ها افتاده‌تر از حالت عادی به نظر خواهند رسید و در نتیجه خطوط فک محو می‌شوند. به همین منظور برجسته کردن ناحیه چانه و زاویه‌ سازی صورت با ژل، یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد کشیدگی بیشتر در صورت این افراد محسوب می‌شود.

زاویه سازی صورت گرد

معمولا در افرادی با صورت‌های گرد، چانه‌ها کوچک‌تر از حالت عادی به نظر می‌رسند. در این راستا صورت از زاویه‌های بسیار کمتری برخوردار بوده و نبود خط فک و چانه در چهره افراد، باعث کودکانه شدن چهره آنان می‌شود. زاویه‌دار کردن صورت این افراد با استفاده از افزایش حجم چانه و یا تیز کردن آن، یکی از بهترین راه‌های تغییر شکل و اصلاح فرم صورت آن‌ها محسوب می‌شود.

مراقبت ‌های بعد از عمل زاویه سازی صورت و فک

به طور کلی زاویه‌سازی فک و صورت با استفاده از فیلر‌ها و یا پروتز به زمان مراقبت کمتری نسبت به سایر روش‌ها برخورد است و  درد آن‌ها عموما پس از گذشت ۱ الی ۲ روز کاملا از بین خواهد رفت. اگرچه تورم‌های ایجاد شده در این روش، ممکن است تا چند روز و یا چند هفته ادامه داشته باشند، اما شما می‌توانید با استفاده از کمپرس یخ و یا جلوگیری از مصرف دخانیات، تا حد بسیار زیادی از ایجاد تورم جلوگیری کنید. در ادامه به دستور‌العمل‌های بیشتری برای کاهش عوارض زاویه سازی صورت اشاره می‌کنیم:

 • به مدت ۴۸ ساعت بعد از زاویه‌سازی، از تمرینات بدن‌سازی خودداری کنید.
 • روش‌های زاویه سازی در افراد باردار و یا مادرانی که شیر می‌دهند، توصیه نمی‌شود.
 • به مدت ۲ هفته بعد از درمان، از قرار‌گیری در گرمای زیاد، سونا، جکوزی و یا حمام داغ بپرهیزید.
 • ۱۰ روز پیش از تزریق از مصرف مکمل‌ها، گیاهان دارویی و یا مولتی ویتامین‌ها نظیر ویتامین E، امگا ۳، ۶ و ۹ بپرهیزید.
 • به مدت ۱۰ روزپیش از جلسه درمانی، از مصرف هرگونه داروهای رقیق‌کننده‌ی خون همانند آسپرین، ایبوپروفن، ادویل و… پرهیز کنید.
 • یک یا ۲ هفته پیش از جراحی زاویه‌سازی صورت، از مصرف سیگار و دخانیات پرهیز کنید.
 • ۱۰ روز پیش از زاویه‌سازی صورت، از مصرف قرص‌های آرتروز جلوگیری کنید.

مزایای زاویه ‌سازی صورت

زاویه‌ صورت با استفاده از تمامی روش‌های گفته شده در این مطلب، از مزایای بسیار زیادی برای اصلاح فرم کلی صورت و همچنین جوانسازی برخوردار است. در ادامه به مهم‌ترین مزایای آن می‌پردازیم:

 • بهبود فرم صورت و ایجاد حالت V شکل در فک
 • از بین رفتن افتادگی‌های پوستی و چروک‌های قسمت پایین صورت
 • محو شدن چروک‌های نواحی فک
 • ایجاد فاصله و قرینه‌سازی بینی و نواحی اطراف چانه
 • افزایش فاصله لب و فک
 • بلند شدن چانه در افرادی با صورت‌های گرد

عمل زاویه سازی صورت و فک

عوارض احتمالی و معایب زاویه‌ سازی صورت

 • احتمال ماندگاری تورم ایجاد شده تا دو هفته و یا بیشتر در زاویه‌سازی با چربی
 • احتمال جذبی چربی‌های تزریق شده در زاویه سازی صورت پس از ۶ ماه و نیاز به ترمیم مجدد
 • ایجاد قرمزی و یا کبودی بسیار کم در روش تزریق ژل و یا بوتاکس
 • احتمال ایجاد حساسیت‌های آلرژیک در زاویه‌سازی با فیلر
 • ماندگاری موقتی تزریق ژل و نیاز به ترمیم در هز ۶ تا ۱۸ ماه
 • بیشتر بودن هزینه زاویه سازی فک با استفاده از عمل‌های جراحی
 • دوره نقاهت طولانی‌تر در زاویه سازی صورت با استفاده از جراحی فک
 • پرهیز از خوردن غذاهای سفت به مدت طولانی‌تر در عمل جراحی زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت آقایان

یکی از مهم‌ترین موارد تاثیر گذار در اصلاح فرم صورت آقایان، زاویه سازی صورت است که امروزه با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می‌شود. به طور کلی عمل‌های زاویه فک مردانه، به منظور ایجاد حالت و یا جذاب‌تر شدن چهره‌ی آقایان انجام می‌شود. تاثیرات زاویه‌سازی صورت مردانه شامل موارد زیر می‌شود:

 • جوانسازی صورت
 • ایجاد تقارن در چهره
 • فرم‌دهی و حالت دادن به خطوط فک و چانه
 • افزایش جذابیت مردانه در صورت آقایان
 • از بین بردن نواقص صورت و ایجاد زاویه سازی فک طبیعی
 • از بین بردن چین و چروک و یا افتادگی‌های پوست صورت

زاویه‌سازی فک و صورت به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش زیبایی و جوانسازی شناخته می‌شود. این عمل می‌تواند تحت روش‌های جراحی و یا غیر‌جراحی انجام شود که در این میان نتیجه ‌بخشی و یا هزینه‌های آن‌ها اعم از قیمت زاویه فک، متفاوت است. در پایان انتخاب مناسب‌ترین پزشک با توجه به تبحر و دقت او در زاویه‌سازی صورت، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید تا علاوه بر برخورداری از مزایای این نوع عمل، از عوارض احتمالی آن‌ها نیز جلوگیری کنید. شما می‌توانید از بهترین نتایج و قیمت‌های زاویه سازی صورت زیر نظر مجرب‌ترین پزشک‌های متخصص زیبایی در کلینیک مهزیار برخوردار شوید.

لاغر کردن صورت

برجسته سازی فک

فرم دهی به چانه

برجسته سازی چانه

بدون جراحی صورت

زیبایی صورت با زاویه‌ سازی فک

تزریق ژل به فک

تزریق فیلر یا ژل جهت زاویه‌سازی فک در قسمت پایینی صورت باعث ایجاد خط فک خوش‌ فرم و جذابیت بیشتر صورت می‌شود

بدون عوارض جانبی

در صورت استفاده از ژل‌های معتبر برای زاویه‌سازی فک و صورت هیچ عوارض جانبی برای مراجعه‌کنندگان به وجود نخواهد آمد.

برجسته کردن چانه

در استفاده از این روش به دلیل تزریق ژل، دیگر نیازی به جراحی پلاستیک برای زاویه‌سازی فک و چانه نیست.

زاویه دار کردن صورت

جراحی کوچک کردن چانه یک روش تقریبا ساده است که به شما کمک می‌کند تا نیمرخ مناسب‌تری نسبت به چهره فعلی خود داشته باشید.

نمونه کارهای زاویه‌ سازی فک و صورت و مزایای آن

زاوبه فک تزریق زاویه فک
زاویه سازی صورت مردانه تزریق زاویه صورت مردانه
کانتورینگ صورت کانتورینگ صورت
تزریق کانتور صورت تزریق فیلر صورت

مشاوره خدمات زاویه‌ سازی فک و صورت و مزایای آن

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.