رفتن به محتوا

خدمات تخصصی جراحی لیفت ابرو و شقیقه

جراحی لیفت ابرو

یکی از اولین نشانه‌های بالا رفتن سن در صورت، افتادگی ابروها و پوست پیشانی است که منجر به داشتن ظاهری خسته، غمگین و مسن‌تر خواهد شد. از آنجا که چشم‌ها یکی از مهم‌ترین نقاط چهره و در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار هستند؛ بسیاری از افراد برای رفع افتادگی ابرو و پیشانی به سراغ جراحی لیفت ابرو و شقیقه می‌روند.

در این جراحی پوست اضافی برداشته شده و فاصله بین چشم و ابرو بیشتر می‌شود. این مسئله کمک می‌کند که چشم‌ها حالت زیباتری پیدا کرده و چهره جوان‌تر، خوشحال‌تر و شادتر به نظر برسد. برای اینکه درباره افتادگی ابرو و پیشانی و جراحی لیفت ابرو و شقیقه اطلاعات کافی را کسب کنید؛ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

علت افتادگی ابرو

اگرچه همه می‌دانند که افتادگی پوست پیشانی و ابرو می‌تواند منجر به داشتن چهره‌ای پیرتر و نامتناسب‌تر شود؛ اما کمتر کسی از علل مختلف افتادگی ابرو اطلاع دارد. با دانستن این عوامل می‌توانید ماندگاری تاثیر جراحی لیفت ابرو و شقیقه را افزایش بدهید. از میان مهم‌ترین عواملی که باعث افتادگی ابرو می‌شوند؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ژنتیک

یکی از تاثیرگذارترین عوامل در هر زمینه‌ای، ژنتیک و مسئل ارثی است. در مورد افتادگی ابرو هم ژنتیک می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد و فردی بدون دخیل بودن عامل افزایش سن یا سایر فاکتورهای محیطی، پیشانی و ابروی افتاده داشته باشد و کاندید عمل جراحی لیفت ابرو و شقیقه به شمار رود.

افزایش سن

با افزایش سن، پوست نقاط مختلف بدن و صورت قابلیت کشسانی خود را از دست داده و دچار افتادگی خواهد شد. اگرچه ژنتیک یا مراقبت‌های پوستی می‌تواند این فرآیند را به تاخیر بیاندازد؛ اما به هر حال با افزایش سن میزان افتادگی پوست هم بیشتر خواهد شد. بنابراین اکثر افرادی که در سنین بالای ۵۰ سال قرار دارند می‌توانند برای جراحی لیفت ابرو و شقیقه اقدام کنند.

عوامل محیطی مختلف

فاکتورهایی مانند نور خورشید، تغذیه نامناسب، عدم رعایت روتین پوستی مناسب، مصرف سیگار و الکل و عواملی از این دست، به مرور زمان منجر به افتادگی بیشتر پوست خواهد شد.

هنگامی که بدون عینک آفتابی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید؛ برای حفظ قدرت بینایی خود مجبور به باز کردن یا جمع کردن چشم‌ها خواهید شد. این کار باعث فشار آمدن بیش از حد به عضلات پیشانی و اطراف چشم شده و روند افتادگی آنها را سریع‌تر می‌کند.

همچنین استفاده از مواد آرایشی سنگین و نامناسب و عدم تامین رطوبت و آب کافی برای پوست، می‌تواند باعث از دست رفتن قابلیت کشسانی عضلات و پوست شده و منجر به افتادگی شقیقه و ابرو شود.

علت افتادگی ابرو

لیفت ابرو چیست؟

افتادگی ابرو و پیشانی تنها مشکلات زیبایی ایجاد نمی‌کنند؛ بلکه می‌توانند بینایی و اعتماد به نفس فرد را هم تحت تاثیر قرار دهند. به دلیل اهمیت این مسئله، روش‌های مختلفی برای لیفت ابرو یا لیفت پیشانی وجود دارد. اگر این روش‌ها را در دو دسته کلی تقسیم بندی کنیم؛ می‌توانیم بگوییم که لیفت ابرو به شکل تهاجمی (مانند عمل جراحی) و شکل غیرتهاجمی صورت می‌گیرد.

ابتدایی‌ترین شکلی که برای عمل جراحی لیفت ابرو وجود دارد؛ بریدن پوست صورت در قسمت رویش موها و برداشتن پوست اضافه است. البته در طی این سال‌ها، روش‌های مختلف و کم خطرتری هم برای لیفت ابرو ابداع شده است. عمل جراحی لیفت ابرو کمک می‌کند که افتادگی پیشانی و ابرو رفع شود و چهره تا حد زیادی جوان‌تر به نظر برسد.

جراحی لیفت ابرو

اشاره شد که اقدامات جدید و غیرتهاجمی هم یکی دیگر از روش‌هایی است که  برای رفع افتادگی ابرو استفاده می‌شود. اگرچه برخی از افراد کار با لیزر یا حتی ماساژ و انجام تمرینات خانگی را برای لیفت ابرو توصیه می‌کنند؛ اما واضح است که هیچ کدام از این روش‌ها کارایی و تاثیرگذاری عمل جراحی را ندارند.

جراحی لیفت ابرو مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگری از جمله عمل بینی، نیاز به حضور یک تیم متخصص دارد. عمل جراحی همراه با بی‌هوشی انجام می‌شود و اگرچه نسبت به روش‌های غیرتهاجمی سخت‌تر است؛ اما ماندگاری بسیار بالاتری در حد چندین سال دارد و همچنین تاثیر آن بسیار بیشتر است.

البته خود عمل جراحی لیفت ابرو هم به شکل‌های مختلفی انجام می‌گیرد و هر کس با توجه به نظر پزشک و شرایط شخصی خود می‌تواند عمل جراحی مورد نظر را انتخاب کند.

انواع لیفت ابرو با کمک عمل جراحی

از زمانی که جراحی لیفت ابرو با برش کامل پوست صورت انجام می‌شد و همراه با درد و خونریزی زیادی بود؛ مدت‌ها گذشته است. در حال حاضر روش‌های نوین لیفت ابرو به کمک عمل جراحی صورت می‌گیرد که باعث شده است این فرایند بسیار آسان‌تر، راحت‌تر و کم هزینه‌تر به سرانجام برسد.

از جمله عمل‌های جراحی که به منظور لیفت ابرو صورت می‌گیرند؛ می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد:

 • جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک
 • جراحی لیفت ابرو به روش اندوسکوپیک
 • جراحی لیفت ابرو به روش اندوتاین

اما هر کدام از این روش‌ها چه مزایا و معایبی دارند؟

انواع لیفت ابرو با کمک عمل جراحی

جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک

نخستین بار، جراحی لیفت ابرو به همین شکل معرفی شد. در این روش، پوست صورت از قسمت رویش موها یا کمی عقب‌تر برش داده می‌شود و سپس رگ‌ها و پوست صورت بالا کشیده می‌شود. این کار باعث می‌‍شود که چروک‌های پیشانی تا حد زیادی از بین بروند و چشم‌ها بازتر شوند. همچنین در این روش ابروها را می‌توان در محل مورد نظر قرار داده و فاصله بین چشم‌ها و ابروها را تنظیم کرد.

البته ممکن است جراحی لیفت ابرو به شکل تمپورال هم انجام شود. این دو مدل جراحی تفاوتی با هم ندارند به غیر از اینکه در روش کلاسیک، برش سراسری پوست صورت کمی عقب‌تر از خط رویش موها و روی پوست سر انجام می‌شود. اما در جراحی لیفت ابرو به شکل تمپورال، برش سراسری پوست صورت دقیقا روی خط رویش موها انجام می‌شود.

از مزایای جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک، می‌توان به تاثیر گسترده‌تر آن اشاره کرد. به دلیل برش بزرگ‌تر در این روش، ناحیه بزرگ‌تری از پوست کشیده شده و در نتیجه؛ قسمت‌های بیشتری از پوست را درگیر خواهد کرد. همچنین ماندگاری لیفت ابرو به روش کلاسیک بیشتر از سایر روش‌هاست و تاثیر ناشی از این عمل جراحی تقریبا تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

از سوی دیگر به دلیل برش بزرگ‌تر در این روش، این عمل جراحی عوارض و سختی بیشتری به همراه خواهد داشت.

جراحی لیفت ابرو به روش اندوسکوپیک

یکی از جدیدترین روش‌های جراحی لیفت ابرو، انجام آن به کمک اندوسکوپی است. در این روش به جای ایجاد برش سراسری در بالای پیشانی، سه یا چهار برش کوچک ایجاد شده و لوله بسیار نازک اندوسکوپی به داخل بافت‌ها فرستاده می‌شود. در سر این لوله، دوربین و منبع نوری قرار گرفته است که عکس‌هایی از عضلات و بافت‌های موردنظر را در اختیار تیم پزشکی قرار می‌دهد.

پزشک با مشاهده این عکس‌ها می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام عضلات و ماهیچه‌ها نیاز به عمل لیفت دارند و دیگر نیازی به ایجاد برش‌های سراسری و لیفت همه قسمت‌های پوست پیشانی نیست.

ماندگاری این روش نسبت به روش کلاسیک کمتر است اما ماندگاری آن چندان کمتر از روش کلاسیک نیست. مهم‌ترین مزیت جراحی لیفت ابرو به روش اندوسکوپیک این است که برش‌های آن لابه‌لای موها پنهان شده و واضح نخواهد بود. همچنین تعداد بخیه‌ها و عوارض آن بسیار کمتر از روش کلاسیک است.

جراحی لیفت ابرو به روش اندوتاین

اندوتاین، نوعی پروتز سازگار با پوست به شکل مثلثی است که مثل یک چسب؛ عضلات و پوست پیشانی و شقیقه را به سمت بالا می‌‌کشد. البته این پروتز بعد از چند ماه جذب خواهد شد؛ اما تاثیر آن به مدت طولانی باقی می‌ماند. استفاده از اندوتاین به پزشک کمک می‌کند که میزان کشیدگی پوست را افزایش داده و عضلات را سر جای خود محکم‌تر کند.

اگر از روش اندوتاین در کنار روش اندوسکوپی یا روش کلاسیک استفاده شود؛ ماندگاری آن بسیار بیشتر شده و بیشتر از ده سال تاثیر عمل باقی خواهد ماند.

استفاده از پروتز اندوتاین باعث می‌شود که تاثیر این لیفت بیشتر از حالت عادی باشد؛ بنابراین اگر دوست دارید که بعد از عمل جراحی شاهد بیشترین میزان تغییرات باشید؛ بهتر است که از اندوتاین هم در کنار روش‌های جراحی دیگر استفاده کنید.

لیفت ابرو بدون جراحی

روش‌های زیادی برای انجام لیفت بدون جراحی وجود دارند؛ اما باید بدانید که تاثیر آنها به اندازه جراحی ابرو نخواهد بود. البته این روش‌ها درد، عارضه و سختی کمتری دارند و برای افرادی که افتادگی پیشانی انها زیاد نیست یا تمایل به انجام عمل جراحی ندارند؛ انتخاب بهتری است.

همچنین بعد از لیفت ابرو بدون جراحی، در مدت زمان کوتاه‌تری دوره نقاهت را طی کرده و می‌توانید به سر کارهای روزمره خود بازگردید. از جمله روش‌های محبوب غیرتهاجمی برای لیفت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت ابرو به کمک بوتاکس
 • لیفت ابرو با کمک نخ
 • لیفت ابرو با کمک ورزش ابرو و ماساژ

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

با تزریق بوتاکس، عضلات اطراف چشم و پیشانی به صورت موقت فلج شده و در نتیجه خط اخم و چروک‌های اطراف چشم از بین می‌روند. علاوه بر این، این مسئله باعث می‌شود که فاصله بین چشم و ابرو هم بیشتر به نظر برسد.

به غیر از بوتاکس، از مواد شیمیایی دیگر مثل فیلر هم برای لیفت ابرو بدون جراحی استفاده می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که این روش لیفت ابرو، ماندگاری بالایی ندارد و هر چند ماه باید آن را تجدید کنید. همچنین استفاده از این روش عارضه زیادی ندارد و مدت کوتاهی پس از تزریق عوارض آن برطرف خواهد شد.

لیفت ابرو به کمک نخ

استفاده از نخ برای لیفت کردن ابرو و پیشانی هم یکی دیگر از روش‌های غیرتهاجمی است که تاثیر بیشتری نسبت به استفاده از بوتاکس و فیلر دارد. در این روش، چند برش کوچک در حدود ۳ میلی‌متر در اطراف پیشانی ایجاد شده و نخ‌های مخصوص لیفت از طریق این برش‌ها وارد قسمت زیرین پوست می‌شود. با بالا کشیدن این نخ‌ها عضلات و پوست اطراف ابرو و پیشانی هم لیفت می‌شوند.

این روش کمتر از عمل‌های جراحی تاثیرگذار است و ماندگاری کمتری هم دارد؛ اما به نسبت بوتاکس، مدت طولانی‌تری اثر خود را حفظ می‌کند. لیفت ابرو با کمک نخ در حدود یک سال و نیم ماندگاری دارد.

لیفت ابرو به کمک ورزش ابرو و ماساژ

برخی از افراد معتقدند که با کمک ماساژ و ورزش‌های مخصوص ابرو، می‌توان تا حدی ابروها را لیفت کرد. البته این روش بیشتر برای پیشگیری از افتادگی کاربرد دارد و تاثیر آن قابل مقایسه با عمل جراحی یا حتی سایر روش‌های غیر تهاجمی نیست.

لیفت ابرو بدون جراحی

انتخاب روش مناسب لیفت ابرو

با توجه به تعدد راه‌های لیفت ابرو برای افراد مختلف، انتخاب روش مناسب برای هر فرد اهمیت ویژه‌ای دارد. برای اینکه هر فرد با توجه به ویژگی‌های منحصر بفرد خود بتواند بهترین روش برای لیفت ابرو را انتخاب کند؛ باید چند مورد مورد بررسی قرار بگیرد:

 • دلیل انجام لیفت ابرو توسط فرد
 • میزان افتادگی ابروها و پیشانی
 • تعداد چین و چروک‌های پیشانی و شقیقه
 • میزان خط اخم و خطوط بین ابروها
 • آناتومی چهره فرد
 • جنسیت
 • ارتفاع پیشانی

بیشتر افراد به دلیل زیبایی و جوان سازی چهره اقدام به لیفت ابرو می‌کنند؛ اما در برخی افراد هم افتادگی ابرو موجب ایجاد مشکلاتی شده است و این اشخاص به همین دلیل به سراغ لیفت ابرو می‌روند.

فرم و محل قرارگیری ابروها و چشم‌ها در انتخاب نوع عمل مهم و تاثیرگذار است. همچنین فرم مورد نظر فرد بعد از عمل جراحی هم در انتخاب نوع لیفت موثر است.

چه افرادی نیاز به لیفت ابرو دارند؟

برخی از افراد دوست دارند با انجام عمل لیفت ابرو، چهره‌ای زیباتر داشته باشند. این افراد برای اطمینان از کسب نتیجه دلخواه باید با پزشک خود مشورت کنند. اما به غیر از این افراد، کسانی که ابروهای افتاده؛ خطوط اخم بسیار عمیق و یا خطوط پیشانی دارند هم کاندید عمل لیفت ابرو هستند.

علاوه بر این افراد، کسانی که ابروهای آن ها فرم رو به پایین دارد و قوس آن زیبا نیست یا کسانی که به دلیل افتادگی ابرو و پیشانی، چهره آنها خسته و ناراحت به نظر می‌رسد هم می‎توانند از مزایای عمل لیفت ابرو استفاده کنند.

میزان افتادگی ابروها

یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب نوع روش جراحی لیفت ابرو، میزان افتادگی ابروها است. مقدار افتادگی ابرو بستگی به ژنتیک، آناتومی صورت فرد، سن و سال و عوامل محیطی دیگر دارد.

لیفت شقیقه چیست؟

هنگامی که فرد به دلیل افزایش سن یا سایر عوامل دچار افتادگی پوست شود؛ در ناحیه دور چشم و اطراف پیشانی او چین و چروک و خطوط معروف به پنجه کلاغی به وجود خواهد آمد. با کمک عمل لیفت شقیقه می‌‎توان پوست و سایر بافت‌های این ناحیه را لیفت کرد تا علاوه بر رفع این خطوط و چین و چروک‌ها، فرم چشم و ابروی فرد هم متناسب‌تر به نظر برسد.

کاندیدای مناسب لیفت شقیقه

 • کسانی که دم ابروهای آنها افتاده است و دوست دارند حالت چشم و ابروی خود را تغییر بدهند.
 • افرادی که دارای خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم خود هستند.
 • کسانی که پیشانی خود را لیفت کرده‌اند و می‌خواهند ابروهای خود را هم لیفت کنند.
 • افرادی که بالاتر از بازه سنی ۲۵ سال هستند و دوست دارند فرم چشم و ابروی خود را کشیده‌تر کنند.

لیفت شقیقه چیست؟

روش‌های انجام لیفت شقیقه

عمل لیفت شقیقه هم مانند لیفت ابرو، به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. اگر افتادگی زیاد باشد؛ روش‌های تهاجمی مانند عمل جراحی انتخاب بهتری خواهد بود؛ در حالی که روش‌های غیرتهاجمی هم برای افرادی که افتادگی زیادی ندارند یا تمایل به عمل جراحی ندارند هم وجود دارد. این روش‌ها عبارتند از:

 • لیفت شقیقه با کمک پلکسر
 • لیفت شقیقه به کمک نخ
 • لیفت شقیقه با عمل جراحی

مزایای لیفت شقیقه

زیباتر شدن چهره، از مهم‌ترین مزایای لیفت شقیقه است. این عمل زیبایی کمک می‌کند فرم ابروها و چشم‌ها متقارن و متناسب‌تر به نظر برسد و چشم‌ها فرم کشیده و بازتری پیدا کنند. علاوه بر این با کمک لیفت شقیقه چین و چروک‌ها و خطوط اطراف چشم از بین می‌روند و چهره زیباتر، جوان‌تر وشاداب‌تر به نظر خواهد رسید.

همچنین در نظر داشته باشید که عمل لیفت شقیقه در صورت انجام شدن به دست پزشک متخصص، جراحی سختی به شمار نمی‌رود و به آسانی انجام خواهد پذیرفت.

معایب لیفت شقیقه

از آنجا که عمل لیفت شقیقه در زمره جراحی‌های سخت قرار نمی‌گیرد؛ معمولا عوارض آن کوتاه مدت هستند. تورم و التهاب در محل جراحی شایع‌ترین عارضه بعد از عمل است. اما در مواردی ممکن است شاهد کبودی و یا خارش در محل جراحی هم باشید که چندان طولانی نخواهد بود. در موارد نادری هم سردرد و سرگیجه بعد از عمل گزارش شده است که در صورت بروز آن، بهتر است حتما پزشک معالج خود را مطلع کنید.

قیمت لیفت شقیقه

نوع جراحی لیفت شقیقه، تبحر و تجربه پزشک متخصص، کیفیت مواد استفاده شده و مسائلی از این دست از جمله عوامل اثرگذار بر قیمت لیفت شیقه هستند. البته معمولا لیفت شقیقه با کمک عمل جراحی، گران‌ترین روش انتخابی است. برای اینکه از هزینه لیفت شقیقه با روش مورد نظرتان مطلع شوید؛ بهتر است با پزشک متخصص خود صحبت کرده و شرایط خود را کاملا برای او توضیح دهید؛ چرا که هزینه های لیفت شقیقه متناسب با شرایط شما تغییر خواهد کرد.

 مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

برای اینکه بیشترین نتیجه را از این عمل جراحی بگیرید؛ بهتر است بعد از لیفت شقیقه مراقب این چند مورد باشید:

 • در صورت بروز هر گونه عارضه بعد از لیفت شقیقه، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • سعی کنید تا چند روز روی صورت نخوابید و هیچ فشاری به شقیقه‌ها وارد نکنید.
 • موقع خواب، سر را کمی بالاتر از حالت عادی قرار دهید.
 • تا چند روز از انجام ورزش سنگین و حمام با آب داغ خودداری کنید.
 • تا حد ممکن در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
 • تا دو هفته از رفتن به سونا و استخر یا مصرف سیگار و الکل اجتناب کنید.

چگونگی انجام جراحی لیفت شقیقه

ممکن است پزشک روش لیفت شقیقه با نخ را برای شما انتخاب کند؛ در این روش بعد از ایجاد چند سوراخ در شقیقه نخ‌های مخصوص را وارد شقیقه می‌کنند و با کمک آنها بافت‌های این ناحیه به بالا کشیده می‌شوند.

در صورت انتخاب روش پلکسر هم از دستگاه پلاسما جت استفاده شده و با استفاده از آن، بخش‌هایی از بافت پوست حرارت دیده و در نتیجه لیفت شقیقه صورت می‌گیرد.

 عوارض لیفت شقیقه

در صورتی که لیفت شقیقه توسط فرد غیرمتخصص صورت بگیرد؛ ممکن است عوارضی مانند عفونت یا بی‌حسی در اعصاب ناحیه پیشانی و شقیقه اتفاق بیفتد. اما اگر کار را به فرد معتمد و پزشک متخصص بسپارید عوارضی به غیر از التهاب و کمی سوزش برایتان ایجاد نخواهد شد.

میزان ماندگاری عمل لیفت شقیقه

انتخاب روش‌ تهاجمی (عمل جراحی) یا روش‌های غیرتهاجمی بیشترین تاثیر را روی ماندگاری عمل لیفت شقیقه خواهد داشت. اگر از روش‌هایی مانند لیزر یا بوتاکس استفاده کنید؛ تاثیر لیفت شقیقه چند ماه باقی خواهد ماند اما با کمک عمل جراحی، لیفت شقیقه تا چند سال ماندگاری خواهد داشت.

روش های انجام لیفت شقیقه

هنگام عمل جراحی لیفت شقیقه، با ایجاد یک برش، پوست ناحیه مورد نظر و بافت‌های میانی آن بالا کشیده می‌شود. برای این که بهترین نتیجه را از لیفت شقیقه بگیرید؛ حتما با پزشکان متخصص مجموعه مهزیار تماس حاصل کنید تا با بهترین روش لیفت شقیقه برای شرایط خود آشنا شوید.

• یکی از بزرگ‌ترین مزایای لیفت ابرو، سادگی و تاثیرگذاری بارز آن است.

• هم‌زمان با انجام لیفت ابرو می‌توان چین و چروک و خط اخم را نیز درمان کرد.

• روشی مطمئن و بدون دردسر است. همچنین نیاز به بستری شدن ندارد.

• بزرگ‌تر و درخشان شدن چشم ها بعد از جراحی لیفت ابرو از بهترین مزایای آن است.

• برش جراحی لیفت ابرو کوچک است.

• درد، کبودی و تورم با انجام مراقبت‌های گفته شده بسیار جزئی هستند و به‌سرعت بهبود می‌یابند.

• خطوط عمیق در پیشانی را درمان می‌کند.

نمونه کارهای جراحی لیفت ابرو و شقیقه

مشاوره خدمات جراحی لیفت ابرو و شقیقه

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.