رفتن به محتوا

خدمات تخصصی تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

لب و دهان، یکی از نقاط تاثیرگذار چهره در زیبایی و جذابیت است. تغییر فرم لب و حجم‌دهی به آن یکی از اقدامات مربوط به زیبایی است که طرفداران زیادی هم دارد. بهترین، محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین روش برای فرمدهی لب، تزریق ژل لب است. با کمک ژل لب می‌توانید لب را به حالت دلخواه درآورده و حجم آن را اضافه کنید. البته برای تزریق ژل لب نیاز است اطلاعاتی درباره نحوه انجام آن، مزایا و معایب و… داشته باشید که همه این اطلاعات در ادامه مطلب آمده است.

ژل لب چیست؟

ژل و فیلر از جمله مواد حجم دهنده و فرم دهنده به قسمت‌های مختلف صورت هستند که با ورود به بافت‌های زیرپوستی و پر کردن فضای مورد نظر، حجم و فرم دلخواه را ایجاد می‌کنند. در تزریق ژل لب هم از این مواد استفاده می‌شود. بیشتر ژل‌ها و فیلرهایی که برای تزریق لب استفاده می‌شوند؛ حاوی ترکیبات هیالورونیک اسید هستند که یک ماده طبیعی موجود در پوست و بدن است.

هیالورونیک اسید ماده‌ای است که نقش اساسی در حفظ رطوبت پوست را بر عهده دارد و به همین دلیل در مواد بهداشتی آبرسان و جوان کننده پوست از هیالورونیک اسید استفاده می‌شود. تزریق ژل لب حاوی هیالورنیک اسید از برندهای معتبر، بدون ایجاد حساسیت و عارضه خاصی، فرم و حجم دلخواه را در لب ایجاد کرده و با رفع چین و چروک‌ها و لیفت لب، باعث جوانسازی لب می‌شود.

در تزریق ژل لب، فیلر مخصوص با کمک سوزن‌های نازک و توسط فرد متخصص به نقاط مشخص شده تزریق می‌شود تا لب‌ها فرم دلخواه را پیدا کنند.

ژل لب چیست؟

فرمدهی لب

فرم لب‌ها نه تنهای در زیبایی چهره بلکه در جوان‌تر به نظر رسیدن شما هم تاثیر دارد. به دلیل اهمیت فرم لب‌ و آسان و کم عارضه بودن تزریق ژل لب، بسیاری از افراد از این روش برای فرمدهی لب استفاده می‌کنند. در این روش، پزشک متخصص تشخیص می‌دهد که برای فرمدهی لب باید چه مقدار ژل و در چه نقاطی از لب تزریق شود.

اگر به دلایل مختلفی مثل ژنتیک و ارث، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، افزایش سن و یا بیماری، فرم لب شما شکل افتاده یا نامناسبی به خود گرفته و یا چین و چروک آن زیاد شده یا تغییر رنگ داده است؛ تزریق ژل بهترین روش برای فرمدهی لب است. با تزریق ژل لب می‌توانید لب خود را لیفت کرده یا قرینگی و حجم آن را به حالت ایده‌آل نزدیک کنید. همچنین با تزریق ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید؛ در پوست لب کلاژن سازی اتفاق افتاده و چین و چروک‌ها کمتر خواهد شد. هیالورونیک اسید با جذب آب و رطوبت، لب را جوان‌تر و پرتر نشان خواهد داد.

اصلاح طبیعی فرم لب

برای اصلاح طبیعی فرم لب با کمک تزریق ژل، باید به سراغ پزشک متخصصی بروید که به خوبی با ساختار لب آشنایی دارد. به صورت کلی لب را داری سه بخش کلی می‌دانند. اما علاوه بر آشنایی با هر کدام از بخش‌های ساختار لب و ویژگی‌های آن، پزشک باید نسبت‌های طلایی لب را هم در نظر بگیرد. نسبت طلایی لب به نسبت‌های بین لب بالا و لب پایین و تناسب آن با سایر قسمت‌های صورت گفته می‌شود.

اگر فردی بدون توجه به آناتومی چهره و نسبت‌های طلایی اقدام به تزریق ژل لب کند؛ ممکن است نتیجه نهایی چندان زیبا به نظر نرسد. بنابراین باید ویژگی‌های چهره هر فرد را قبل از تزریق ژل در نظر گرفت. هنگام تزریق ژل لب، حتما باید به کوچک‌تر بودن لب بالا نسبت به لب پایین و قرینه بودن نیمه چپ و نیمه راست لب‌ها توجه شود. همچنین پزشکان متخصص و باتجربه با توجه به مرکز لب و برجستگی آن، طوری تزریق را انجام می‌دهند که لب فرم زیباتری پیدا کند. یکی دیگر از روش‌های اصلاح طبیعی فرم لب با کمک تزریق هم، برجسته کردن حاشیه لب به جای حجم دهی به خود لب است.

نحوه تزریق ژل لب

بعد از اینکه توسط پزشک متخصص ویزیت شدید و با توجه به فرم چهره و لب‌ها برای نوع تزریق شما تصمیم گیری شد؛ در یک جلسه ۲۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای تزریق ژل لب انجام می‌گیرد.

ابتدا پزشک لب را دوباره معاینه کرده و سپس مقداری بی حسی موضعی را داخل لب تزریق خواهد کرد. درصورتی که تزریق ژل لب بدون بی حسی انجام شود؛ به دلیل وجود شبکه عصبی در لب ممکن است تحمل درد آن برایتان غیرقابل تحمل باشد.

بعد از اطمینان از بی حس شدن لب‌ها، پزشک محل تزریق را با الکل مخصوص یا مواد ضد میکروب تمیز خواهد کرد. سپس تزریق ژل لب در زاویه دقیق و ماسب و با اندازه از پیش تعیین شده انجام خواهد شد.

نحوه تزریق ژل لب

مزایای ژل لب

تزریق ژل لب برای فرمدهی به لب مخصوصا اگر با ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید انجام شود؛ مزیت‌های بسیار زیادی دارد. این مزایای ژل لب باعث می‌شوند که بسیاری افراد به انجام این کار تمایل داشته باشند:

 • انجام تزریق ژل لب حاوی هیالورونیک اسید؛ میزان کبودی بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های مشابه دارد.
 • ماندگاری تزریق ژل لب نسبتا بالاست و تا ۶ ماه الی یک سال نیازی به تمدید آن نخواهید داشت.
 • میزان کنترل پزشک روی فرم و میزان تزریق ژل لب بسیار بالاست و به همین دلیل امکان بروز خطا و اشتبه به حداقل ممکن می‌رسد.
 • از آنجا که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است؛ احتمال بروز آلرژی کاهش می‌یابد.
 • در این روش به سرعت و بدون بروز عارضه خاصی تزریق انجام خواهد شد.
 • با تزریق ژل هیالورونیک اسید؛ چین و چروک‌های لب کمتر شده و لب جوان‌تر به نظر خواهد رسید.
 • بعد از تزریق ژل لب، لب‌ها پرتر و لیفت شده‌تر به نظر می‌رسد.
 • با تزریق ژل لب، بدون ایجاد ظاهری غیرطبیعی، لب‌هایی زیباتر خواهید داشت.

معایب ژل لب

تزریق ژل لب یک روش غیر تهاجمی و بی‌خطر است که برای اکثر افراد مشکلی به وجود نخواهد آورد. اما عوارضی مانند کبودی، تورم و التهاب ممکن است برای افرادی که دارای مشکل انعقاد خون هستند یا داروهایی مثل آسپرین، ایبوپروفن و… را دریافت می‌کنند؛ اتفاق بیفتد. از جمله عوارضی که برخی از افراد پس از تزریق ژل لب تجربه می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کبودی
 • درد و التهاب
 • تورم و خون مردگی

البته اگر به فردی غیرمتخصص مراجعه کنید ممکن است عوارض خطرناک‌تری مانند گلوله شدن ژل، درد شدید یا حتی بی‌حسی طولانی در لب را تجربه کنید.

انواع ژل لب

ژل لب در دو نوع دائمی و موقت تزریق می‌شود. تزریق ژل لب دائمی، به دلیل هزینه بر بودن رفع ایرادات احتمالی و عوارض بیشتر، محبوبیت کمتری نسبت به تزریق ژل لب موقت دارد. با ورود ژل‌های هیالورونیک اسید به بازار و به دلیل محبوبیت بالا و کم خطر بودن آنها، تقاضا برای تزریق چربی و کلاژن کاهش یافت.

تزریق ژل لب حاوی هیالورونیک اسید، کم‌ترین میزان عارضه را در پی دارد و ظاهری طبیعی و نچرال به لب خواهد بخشید. بنابراین در حال حاضر بیشترین تقاضا برای تزریق این نوع ژل صورت می‌گیرد.

انواع ژل لب

مراقبت های ژل لب

بعد از تزریق ژل لب، باید مراقبت‌های مخصوصی را انجام دهید تا احتمال خون مردگی و کبودی کاهش یافته و بیشترین تاثیر را مشاهده کنید. از جمله مهم‌ترین مراقبت‌های ژل لب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای اینکه کمترین میزان خون مردگی را داشته باشید؛ حتما قبل از تزریق تحت نظر پزشک، داروهای رقیق کنده خون را قطع کنید و از چند روز قبل مصرف سیگار، الکل و کافئین را ترک نمایید.
 • می‌توانید از کمپرس یخ برای کاهش کبودی و خون مردگی روی محل تزریق استفاده کنید.
 • بعد از تزریق ژل لب، تا از بین رفتن اثر بی‌حسی (تا شش ساعت) از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. عدم رعایت این نکته ممکن است منجر به گاز گرفتن لب و خونریزی یا درد شود.
 • بعد از تزریق برای کسب نتیجه بهتر، از مصرف الکل و دخانیات تا دو هفته اجتناب کنید.
 • بعد از تزریق از انجام ورزش سنگین خودداری کنید.
 • بعد از تزریق ژل لب تا ۲-۳ هفته طول می‌کشد که نتیجه نهایی حاصل شده و تورم از بین برود. به همین دلیل اگر مراسم مهمی در پیش دارید؛ تزریق ژل لب را چند هفته قبل انجام دهید.
 • برای کسب نتیجه بهتر و پس از مشورت با پزشک می‌توانید ۵ تا ۶ هفته بعد برای تمدید ژل لب مراجعه کنید.
 • معمولا بسیاری از پزشکان بعد از تزریق با ماساژ در ناحیه تزریق، به قرینگی و ایجاد فرم بهتر در لب‌ها کمک می‌کنند. اما خودتان بدون نظر پزشک این کار را انجام ندهید.
 • اگر پرواز با هواپیما را در پیش دارید؛ حتما بین آن و تزریق ژل لب حداقل دو هفته فاصله بگذارید.
 • بهتر است تا شش ساعت از شستن صورت خودداری کنید.

عوارض ژل لب

اشاره کردیم که ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید بسیار کم عارضه هستند. اما ممکن است عوارضی مانند برهم خوردن قرینگی یا برخی مشکلات دیگر هم اتفاق بیفتد. به همین دلیل تزریق ژل لب برای برخی از افراد ممنوع است. زنان باردار یا شیرده، کسانی که عفونت سینوسی فعال دارند؛ افراد دارای تبخال فعال و یا کسانی که عفونتی در صورت آنها به وجود آمده؛ معمولا توسط پزشک از تزریق ژل لب منع می‌شوند.

همچنین اگر می‌خواهید به دندانپزشکی مراجعه نمایید؛ بهتر است تزریق ژل لب را به بعد از آن موکول نمایید یا حداقل دو هفته بعد از تزریق به دندانپزشکی بروید.

ماندگاری ژل لب

ژل لب‌های موقت معمولا بین ۶ ماه تا نهایتا یک سال ماندگاری دارند. از انجا که هیالورونیک اسید موجود در این ژل‌ها یکی از مواد طبیعی بدن است و به مرور زمان تجزیه می‌شود؛ باید هر چند ماه آن را تمدید کنید. البته بدن هر فرد با دیگری تفاوت دارد و همین ویژگی‌های فردی روی ماندگاری ژل لب هم تاثیر می‌گذارد.

در حالت کلی این ژل‌های موقت را باید دو بار در سال تمدید کنید. همچنین برای اینکه در تزریق اول نتیجه بهتری بگیرید؛ بهتر است بعد از دو ماه تزریق مجدد ژل لب را انجام دهید.

ماندگاری ژل لب

تزریق ژل لب طبیعی

با توجه به تاثیر تزریق ژل لب طبیعی در فرمدهی و لیفت لب‌ها، شما می‌توانید لب‌های خود را به شکل دلخواه فرم دهید. از جمله مدل‌های فرمدهی به لب که در حال حاضر توسط افراد درخواست می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تزریق ژل لب روسی
 • تزریق ژل لب عروسکی
 • تزریق ژل لب باربی
 • تزریق ژل لب نچرال
 • تزریق ژل لب هالیوودی
 • و….

مدل‌هایی مانند لب باربی یا عروسکی، از جمله مدل‌های فانتزی هستند که مدتی است ترند شده‌اند و بعد از مدتی از مد خواهند افتاد. به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که ژل لب طبیعی و نچرال تزریق کنند. البته مدل لب روسی هم از جمله مدل‌های محبوب است و مخصوصا برای افرادی که سن کمتری دارند؛ بسیار مناسب است.

در روش ژل لب روسی، مقدار نسبتا کمتری از ژل به صورت سطحی‌تر از حالت معمول و در زوایای خاصی تزریق می‌شود. در این روش لب‌ها به سمت بالا لیفت شده و لب ارتفاع بیشتری پیدا می‌کند. البته تزریق ژل لب روسی نیاز به تبحر بالایی دارد؛ در غیر این صورت لب فرم زیبای مد نظر را به دست نخواهد آورد.

در مدل روسی، لب‌ها لبه‌های تیز پیدا می‌کنند و حجم آنها آن چندان بیشتر نخواهد شد. فرم کشیده و بالا رفته لب‌ها در این مدل، باعث شده که این روش تزریق برای دختران جوان بسیار مناسب باشد.

تزریق ژل لب نچرال

برای کسب بهترین نتیجه از تزریق ژل لب نچرال، بهتر است قبل از انجام تزریق حتما انتظارات خود را به پزشک توضیح دهید و نمونه کارهای قبلی پزشک را هم ببینید. برخی از پزشکان برای رسیدن به فرم نچرال بعد از تزریق، ژل را فقط در خطوط دور لب تزریق می‌کنند و چندان به حجم لب اضافه نمی‌کنند.

البته تزریق ژل لب حاوی هیالورونیک اسید، بیشتر از سایر روش‌ها فرم طبیعی و نچرال لب را حفظ خواهد کرد. پزشکانی که به این سبک کار می‌کنند؛ معمولا در هر بار، تنها ۱ سی سی ژل را به لب‌ها تزریق می‌کنند.

 گلوله کردن ژل لب

استفاده از ژل‌هایی از برندهای نامعتبر یا مراجعه به فرد غیرمتخصص، می‌تواند منجر به عوارضی مانند گلوله شدن ژل لب شود. البته ژل‌های موقتی بعد از مدتی جذب شده و دیگر لب ناصاف به نظر نخواهد رسید اما در تزریق ژل لب دائمی، رفع این مشکل با دردسر زیادی همراه خواهد بود.

تخلیه ژل لب

اگر از نتیجه نهایی بعد از تزریق ژل لب رضایت نداشته باشید؛ می‌توانید آن را تخلیه کنید. البته تخلیه ژل لب کار پردردسری است و برای ژل‌های دائمی استفاده می‌شود. اما اگر از ژل‌های موقتی حاوی هیالورونیک اسید استفاده کرده‌اید؛ با تزریق آنزیم می‌توانید تاثیر آن را خنثی کنید.

کاهش ورم بعد از تزریق لب

برای کاهش ورم بعد از تزریق لب، در قدم اول مهم است که به یک پزشک معتمد و متبحر مراجعه کنید. در گام بعدی می‌توانید تحت نظر پزشک، از کمپرس سرد استفاده نمایید.

بهترین دکتر تزریق ژل لب

بهترین دکتر تزریق ژل لب باید علاوه بر آشنایی با ساختار دقیق لب و نسبت‌های طلایی، تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. شما با مراجعه به مجموعه مهزیار، می‌توانید از کمک و مشورت پزشکان متخصص و باتجربه بهره‌مند شده از هزینه تزریق ژل لب آگاه شوید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

برجسته‌سازی لب ها

افزایش حجم لب ها

تزریق ژل به لب

رفع خط و خطوط خنده

ماندگاری شش ماهه

لیفت لب

عوارض تزریق ژل

کبودی

التهاب

ورم

خون‌مردگی

عدم تقارن

سوالات متداول

1- ماندگاری ژل لب چه مدت است؟

بسته به شرایط متفاوت مراجعه‌کنندگان بین 6 تا 12 ماه

2- آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

با توجه به استفاده از بی‌حسی موضعی در نواحی تزریق، درد زیادی توسط فرد احساس نمی‌شود.

نمونه کارهای تزریق ژل لب

ژل لب تزریق ژل لب
فرمدهی لب ژل لب عروسکی
ژل لب روسی تزریق ژل لب روسی
تزریق فیلر لب فرمدهی لب با فیلر
تزریق ژل لب اصل ژل لب مدل عروسکی

مشاوره خدمات تزریق ژل لب

شما می توانید جهت دریافت مشاوره با شماره زیر از گروه زیبایی مهزیار ارتباط برقرار نمایید.