رفتن به محتوا

روش های درمان و جلوگیری از گلوله شدن ژل لب

گلوله شدن لب

افرادی که از تزریق ژل برای زیبایی صورت و فرم دهی لب استفاده می‌کنند، ممکن است مشکلاتی مانند گلوله شدن ژل لب یا سفت شدن لب را بعد از تزریق ژل تجربه کنند. این عوارض برای برخی افراد بسیار نگران کننده خواهد بود. البته از طریق عمل تخلیه ژل لب می‌توانید این عوارض را از بین ببرید.

در این مطلب قصد داریم به شما توضیح دهیم که دلایل گلوله شدن لب چیست، تخلیه ژل لب چگونه انجام می‌شود و روش‌های پیش‌گیری از گلوله ژل لب را به شما توضیح دهیم. همچنین در پایان مقاله نیز روش‌های تخلیه ژل لب را به شما معرفی می‌کنیم.

عوارض تزریق ژل لب نامرغوب

هر زمانی که شما تصمیم بگیرید عمل فرم‌دهی لب را انجام دهید، ممکن است عوارضی مانند سفت شدن لب پس از تزریق ژل را تجربه کنید. سفت شدن یا گلوله شدن لب، گاهی باعث ایجاد کبودی می‌شود و پس از گذشت مدتی برطرف خواهد شد. همچنین امکان دارد شاهد تورم اطراف ناحیه تزریق باشید. گاهی نیز ممکن است ژل پاژ در یک ناحیه با تراکم بیش‌تر تزریق شده باشد، یا امکان دارد به یک ناحیه حرکت کند و در آن جا جمع شود.

برای جلوگیری از این عوارض و پیشگیری از گلوله شدن ژل لب بهتر است عمل زیبایی را نزد پزشک متخصص انجام دهید. همچنین شما می‌توانید عمل تخلیه ژل پاژ را در کلینیک مهزیار انجام دهید. این عمل برای از بین بردن ژل لب بسیار مناسب است.

ژل لب بی کیفیت

گلوله شدن ژل لب هیالورونیک اسید

یکی از دلایلی که بعد از تزریق ژل لب برخی افراد دچار عوارض می‌شوند ماندگاری ژل لب است. می‌توان گفت ژل هیالورونیک اسید بهترین گزینه برای تزریق در لب است. به دلیل ماندگاری کم ژل لب هیالورونیک اسید، استفاده از کلاژن بسیار محدود شده است. البته برای تزریق به قسمت‌های دیگر بدن نیز می‌توانید از این ژل استفاده کنید. برای ساخت این ماده از منبعی که از بدن انسان است استفاده می‌کنند. این ماده می‌تواند کمترین عوارض را داشته باشد و بعد از گذشت ۶ الی ۲۴ ماه که بستگی به غلضت ژل دارد، جذب بدن می‌شود.

هنگام گلوله شدن ژل لب، باید حتما به نحوه مراقبت بعد از تزریق ژل لب توجه بسیاری داشته باشید. اما نباید نگران باشید، اگر از ژل هیالورونیک اسید استفاده کرده باشید حتی اگر باعث گلوله شدن ژل شود، به دلیل استفاده از ماده طبیعی در ساخت آن خطر جدی برای شما پیش نخواهد آمد. اما این دلیل نمی‌شود که به توصیه‌های پزشک خود عمل نکنید. تخلیه ژل هیالورونیک اسید نیز در کلینیک مهزیار با بهترین امکانات انجام می‌شود.

دلایل گلوله شدن ژل لب

گلوله شدن ژل لب به دلایل مختلفی ربط دارد، در روز‌های ابتدایی بعد از تزریق ممکن است که شما با سفت شدن یا گلوله شدن ژل لب روبرو شوید. اما این علت در روز‌های ابتدایی اصلا موضوع نگران کننده‌ای نمی‌تواند باشد. منظور از روز‌های ابتدایی دو هفته اول بعد از تزریق است. البته که شما بعد از گذشت ۱۰ روز باید شاهد کاهش این تغییرات باشید؛ اما اگر شاهد بهبودی در ناحیه تزریق نبودید حتما به دکتر خود مراجعه کنید.

 • عفونت
 • خارج شدن ماده تزریق شده
 • مرگ بافت ناحیه تزریق
 • عدم توجه به گلوله شدن ژل لب ممکن است باعث گرانولوم شود.

راه های پیشگیری از گلوله شدن ژل لب

 • از دست زدن یا فشار دادن ناحیه لب جلوگیری کنید.
 • بعد از تزریق از استعمال دخانیات خوداری کنید.
 • از آرایش و استفاده ار رژ لب برای ۳ تا ۴ روز خوداری کنید.
 • با استفاده از مرطوب کننده بعد از گذشت ۴۸ ساعت لب خود را مرطوب کنید.
 • از برخود آب و دست تا ۲۴ ساحت حتما جلوگیری کنید.
 • سعی کنید تا حد امکان تا یک روز بعد از تزریق روی گونه نخوابید.
 • تا ۲۴ ساعت استفاده از نوشیدنی‌های الکلی ممنوع است.

روش تخلیه ژل لب

زمانی شما مجبور به تخلیه ژل لب می‌شوید، که از ژل نامرغوب استفاده کرده باشید. برای انجام این امر شما باید دوباره به اتاق عمل بروید. دکتران متخصص شما را بی هوش کرده و قسمتی که ژل را به آن تزریق کردید پاره می‌کنند تا بتواند ژل پاژ تزریق شده را از لب خارج کنند. ژل‌های بعد از تزریق در لب دیگر مایع نیستند به جامد تغییر شکل می‌دهند. البته همه این‌ها بستگی به مدتی که از تزریق گذشته نیز هم دارد. که دکتر متخصص خودش بهترین روش را تشخیص می‌دهد.

توجه کنید از بین بردن ژل لب در خانه حتی اگر به بهترین شکل صورت بگیرد، بسیار خطرناک است. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید حتما باید به پزشک مراجعه کنید. برای از بین بردن ژل لب پیشنهاد می‌کنیم با شماره تلفن‌های کلینیک مهزیار تماس بگیرید.

فیلر لب

علت سفت شدن لب پس از تزریق

به طور کلی گلوله شدن لب دو دلیل اصلی دارد:

 1. انتخاب دکتر نامناسب و بی تجربه
 2. استفاده از ژل نامرغوب و یا تزریق بد
 3. رعایت نکردن مراقبت‌های ویژه بعد از عمل

نحوه تخلیه ژل هیالوروتیک اسید

برای این نوع ژل‌‌ها شما نیاز به تخلیه کردن ندارید. رای حل شدن ژل هیالوروتیک ماده‌‌ای به اسم هیالورونیداز نیاز است. که به ناحیه‌ای که به آن ژل تزریق کردید وارد می‌کنند و این باعث میشود اثرات نامطلوب از بین برود. هیالورونیداز یک آنزیم طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد.

استفاده از ژل های نامرغوب و تزریق اشتباه

در بین خدمات زیبایی، تزریق ژل و فرم دهی لب روش بسیار محبوبی است. عوارض تزریق هنگامی برای شما اتفاق می‌افتد که این کار به صورت اشتباه و با استفاده از ژل‌های نامرغوب صورت بگیرد. اگر تزریق به صورت اصولی و با مواد عالی به انجام شود نتیجه‌ای   مناسبی خواهید گرفت.

نتیجه گیری

گلوله شدن ژل لب یکی از عوارض‌ نادر تزریق ژل است که احتمال دارد بعد از تزریق به آن دچار شوید. مهم‌ترین عواملی که می‌تواند باعث سفت شدن لب شود، عدم مراجعه به مراکز معتبر، استفاده از ژل‌های نامرغوب، نداشتن تخصص کافی دکتر در این زمینه و عدم مراقبت صحیح است.

در این مقاله به بررسی تمام نکات این عارضه پرداختیم، اما به هر حال به طور خلاصه گلوله شدن ژل لب یکی از عوارض محتمل عمل به حساب می‌آید که پس از گذشت چند روز بعد از تزریق از بین می رود. اما اگر سفتی لب بعد از چند روز برطرف نشد، حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید. شما می‌توانید با مطالعه مقاله تزریق ژل و بوتاکس چیست در مجله آموزشی مهزیار، اطلاعات کامل‌تری در این باره به دست آورید.

3 دیدگاه

 1. راهی هست که توی خونه بشه ژل لب رو تخلیه کرد؟ گرم کردن لب تاثیری نداره؟

 2. من دیروز ژل تزریق کردم و الان احساس میکنم بافت لبم یکسان نیست و زیر دست، حالت گلوله شکلی احساس میکنم. خیلی نگرانم و نمیدونم الان باید چی کار کنم؟

 3. من کار تزریق ژل لب رو داخل کلینیک مهزیار انجام دادم و واقعا خیلی طبیعی درومده. ازتون بابت اخلاق خوب و کار حرفه ای و تمیزی که انجام دادین خیلی سپاسگزاری میکنم.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *