رفتن به محتوا

نکات مهمی که حتما باید در مورد جراحی شکم و پهلو بعد از زایمان بدانید

آبدومینوپلاستی شکم و پهلو

بارداری و زایمان و علی‌الخصوص سزارین تاثیری قابل‌ توجه روی ظاهر شکم و کل اندام می‌گذارد و فرم و حالت آن را تغییر می‌دهد. بدون شک این تغییرات برای برخی از بانوان ناخوشایند است و همین موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از بانوان به فکر جراحی شکم پهلو بعد از زایمان باشند تا فرم زیبای هیکل خود را دوباره به دست آورند.

تعدادی از بانوان، با گذشت مدت زمانی پس از زایمان، فرم عادی شکم خود را دوباره به دست می‌آورند، اما این مسئله در مورد اغلب افراد صدق نمی‌کند و در برخی از اوقات نیز شکم حالت و فرم اولیه‌ خود را پس از دوره‌ بارداری از دست می‌دهد. جراحی شکم بعد از زایمان یکی از راهکارهایی است که برای زیباسازی و مقابله با افتادگی آن انجام می‌شود تا بانوان پس از تجربه فرزندآوری نیز بتوانند زیبایی اندام و اعتماد به نفس خود را حفظ کنند. در ادامه‌ این مطلب، به نکاتی ضروری اشاره خواهیم کرد که باید در مورد جراحی شکم پهلو بعد از زایمان بدانید.

هدف از جراحی شکم پهلو بعد از زایمان چیست؟

 

بارداری و زایمان باعث ایجاد نشانه‌هایی از افتادگی، ترک خوردگی، تجمع چربی در پوست ناحیه‌ شکم و پهلو می‌شود. این تغییر فرم در حالت اندام‌های بدن، در اغلب اوقات تاثیری قابل توجه روی روحیه و اعتماد به نفس بانوان می‌گذارد.

بر همین اساس، جراحی شکم پهلو یا آبدومینوپلاستی با هدف حذف چربی‌های سرسخت پشت پوست، رفع ترک خوردگی‌ها و افتادگی پوست شکم و ناحیه‌ پهلو انجام می‌شود تا بانوان برای بار دیگر بتوانند اندام زیبای مورد نظر خود را به دست آورند.

حذف چربی‌ها و افتادگی‌های ناحیه‌ شکم در جریان عمل آبدومینوپلاستی باعث سفت شدن دیواره‌های شکم شده و به تقویت عضلات این ناحیه نیز کمک می‌کند. این موضوع به طور مشخص یکی از موارد مطلوبی است که تمایل بسیاری از افراد را برای انجام این عمل جراحی به خود جلب می‌کند.

عمل آبدومینوپلاستی در دو روش مینور و ماژور انجام می‌شود که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • عمل آبدومینوپلاستی مینور: در جریان این عمل، بخشی از قسمت زیر شکم جراحی می‌شود و تغییرات گسترده‌ای در بدن انجام نخواهد شد. از جمله مهم‌ترین مشخصه‌های این نوع جراحی، عدم تغییر جایگاه و خط ناف و کوتاه بودن دوره نقاهت آن است. دوره نقاهت آبدومینوپلاستی مینور تنها ۲ هفته بوده و پس از آن فرد می‌تواند به کارهای روزمره و عادی خود بازگردد و از نتیجه‌ مطلوب انجام عمل لذت ببرد.
 • عمل آبدومینوپلاستی ماژور: این عمل جراحی نسبت به روش مینور دارای پیچیدگی‌های بیشتری است؛ در جریان آبدومینوپلاستی ماژور برشی بزرگ از ناحیه‌ شکم تا زیر سینه ایجاد خواهد شد و تمام بافت‌های اشباع‌شده‌ چربی برداشته می‌شود. بدیهی است که این عمل جراحی، عوارض بیشتری نسبت به نوع مینور دارد و طی آن خط ناف جابجا می‌شود و خط اسکار وسیع‌تری در ناحیه بیکینی ایجاد خواهد شد.

انتخاب هر یک از این دو نوع عمل آبدومینوپلاستی، باید تحت نظارت پزشک متخصص و طی جلسه‌ مشاوره و پس از انجام آزمایش‌هایی خاص انجام شود.

گفتنی است، شما می‌توانید علاوه بر استفاده از تمامی خدمات زیبایی مهزیار جلسه مشاوره با پزشک‌های متخصص در زمینه‌ی انجام جراحی آبدومینوپلاستی و جراحی شکم پهلو پس از زایمان هم داشته باشید و پس از دریافت اطلاعات کامل از وضعیت خود و آگاهی از نتیجه مورد انتظار، تصمیم به انجام این عمل بگیرید.

مجموعه زیبایی مهزیار با تکیه بر متخصصین حرفه‌ای و کاربلد و همچنین استفاده از ابزارهای نوین و شیوه‌های جراحی حوزه‌ زیبایی، فعالیت می‌کند و متقاضیان و مراجعه‌کنندگان این مجموعه، بهترین نتیجه‌ ممکن را در زمینه زیبایی و کسب اعتماد به نفس به‌دست می‌آورند.

انجام جراحی شکم پهلو در چه زمانی مناسب است؟

 

جراحی شکم و پهلو بعد از زایمان

یکی از نکات مهمی که بانوان باید در مورد این عمل جراحی بدانند، مربوط به زمان انجام این عمل است. متقاضیان اگر با افتادگی و تغییر شکل ناحیه‌ شکم و پهلو بر اثر بارداری و زایمان مواجه باشند، باید بعد از پایان فرایند فرزندآوری اقدام به انجام این عمل جراحی کنند.

در حقیقت بارداری مجدد پس از انجام جراحی شکم پهلو تمامی نتایج حاصل شده از آن را از بین می‌برد. با توجه به این موضوع، جراحی شکم پهلو و آبدومینوپلاستی به بانوانی توصیه می‌شود که دیگر تمایلی به فرزندآوری و باردار شدن ندارند و می‌خواهند فرم‌‌ثابت شکم خود را برای طولانی مدت حفظ کنند.

شرایط و عوارض جراحی آبدومینوپلاستی بعد از زایمان

جراحی آبدومینوپلاستی برای اصلاح و فرم‌دهی شکم و پهلو دارای مشخصه‌هایی ویژه‌ است؛ با توجه به همین دلایل، پزشک‌های متخصص پیش از هرگونه‌ اقدام در زمینه‌ انجام این عمل جراحی، ابتدا وضعیت سلامت جسمانی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به عنوان مثال جراحی آبدومینوپلاستی معمولا در شرایط بیهوشی کامل انجام می‌شود؛ البته در برخی شرایط خاص نیز این عمل ممکن است صرفا با بی‌حسی موضعی از ناحیه‌ کمر به پایین انجام‌پذیر باشد.

در نتیجه‌، پزشک جراح باید پیش از هرگونه اقدام برای انجام عمل، شرایط و وضعیت فرد متقاضی را بررسی کرده و از سازگار بودن شرایط او برای انجام عمل اطمینان حاصل کند. در حقیقت فرد متقاضی برای انجام عمل شکم پهلو باید از لحاظ سلامتی، شرایط مناسب برای بیهوشی، بی‌حسی موضعی، انعقاد خون و مواردی از این دست آمادگی مناسب داشته باشد.

با توجه به این موضوع، پیش از اقدام به انجام عمل، پزشک طی یک جلسه‌ مشاوره اطلاعات کاملی را از وضعیت فرد متقاضی مورد بررسی قرار می‌دهد و همچنین آزمایش‌هایی را بری این مسئله تجویز می‌کند.

همچنین عمل ابدومینوپلاستی و جراحی شکم پهلو پس از زایمان با خطرات و عوارض ویژه‌ای نیز همراه است و به همین دلیل باید پیش از تصمیم به انجام این عمل از آن‌ها آگاهی کامل داشته باشید. برخی از مهم‌ترین عوارض انجام جراحی شکم پهلو شامل موارد زیر هستند:

 • تورم در ناحیه‌ شکم
 • ایجاد خط اسکار در ناحیه بکینی
 • خونریزی مداوم و غیرقابل کنترل پس از انجام عمل
 • احساس ناخوشایند التهاب و کشش برای مدت زمانی طولانی
 • احتمال ایجاد عفونت در صورت عدم رعایت درست توصیه‌های پزشک
 • آمبولی و تجمع خون در صورت کاهش شدید میزان تحرک فرد بعد از انجام عمل

با وجود تمامی موارد فوق، عدم وجود تضمین برای رسیدن به نتیجه‌ دلخواه، مهم‌ترین فاکتور منفی این عمل جراحی به حساب می‌آید. در حقیقت پزشک متخصص پیش از انجام عمل و مشخصا در جریان جلسه‌ مشاوره، پس از بررسی شرایط فرد متقاضی، باید سطح انتظار در مورد نتیجه‌ ایجاد شده از عمل را به طور شفاف اعلام کند.

 

دیگر مقالات مرتبط در کلینیک زیبایی مهزیار

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

درمان و رفع افتادگی سینه

هر آنچه که باید در رابطه با عوارض پیکر تراشی بدانید

 

2 دیدگاه

 1. سلام ایا بعد از جراحی ابدو و یا لیپوساکشن، احتمال بازگشت وجود دارد؟

  • سلام بله در صورتی که رژیم رعایت نشود امکان بازگشت وجود خواهد داشت.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *