رفتن به محتوا

مراقبت‌های پس از تزریق فیلر لب

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب به منظور زیباسازی و قرینه‌سازی لب‌ها انجام میشود. تزریق ژل و فیلر یکی از روش‌های علمی برای از بین بردن خطوط، کمک به کلاژن‌سازی و افزایش حجم لب است. در این مقاله به معرفی بهترین روش‌های مراقبت از لب پس از تزریق فیلر می‌پردازیم.

نحوه تزریق ژل لب ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است. پزشک معالج باید ابتدا شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد و نکته بعدی اینکه به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد

مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، به نوع ماده استفاده شده وتکنیک پزشک متخصص بستگی دارد. ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ وچروک ها و فرورفتگی‌ ها دارد.

بدین منظور بعد از بی‌حس کردن موضع محل تزریق و اطمینان دادن به بیماراز میزان بی حسی محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می‌شود. سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می‌شود.

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق ژل لب

اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده‌اند و ناراضی هستند زیاد شده است.

 • قبل از هر گونه تزریق باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 • فرم لب با توجه به سایز اولیه لب، ابعاد و آناتومی صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه کاملا طبیعی  انجام باشد.
 • تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد
 • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد که البته این مسئله بین مراجعین ژل لب سلیقه ای و کاملا متفاوت میباشد.
 • در برخی مراجعین قبل از تزریق لب با توجه به فرم کلی صورت و زیبایی شناسی اجزای مختلف صورت اجزای دیگر صورت نیاز به اصلاحای مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
 • بهترین انتخاب برای افزایش دادن حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید می باشد که البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار بسیار مهم میباشد.
 • تبحر و تکنیک پزشک متخصص در تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت است و از نکته های کلیدی بسیار مهم به شمار می آید زیرا اگر پزشک مورد نظر تکنیک مناسب و تبحر کافی در تزریق را نداشته باشد نتیجه مطلوب حاصل نمیگردد.
 • تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار و سلیقه شخص از فرم دلخواه خود فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد که در هر یک از این موارد باید میزان ژل مصرفی و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب ، چون خون رسانی در آن زیاد است احتمال خون مردگی وجود دارد که برای جلوگیری از این حادثه چند روز قبل از اینکه تزریق ژل را انجام دهید باید از داروهایی مثل ویتامین ای، ضد انعقاد خون، امگا ۳ ویتامین ای و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن، دی پیریدامول را مصرف نکنید. در لب یک شبکه عصبی وجود دارد که بسیار قوی است.

برای افرادی که مقاومت آن ها نسبت به درد پایین میباشد و با کرم های بی حسی به اون بی حسی مورد نظر نمیرسند و به دلیل وجود این شبکه عصبی درد در حین تزریق ژل را دارند ،و فرد را اذیت میکند از بلاک عصب سه قلو استفاده می کنند. این بی حسی به مدت ۴۵ دقیقه اثر خود را روی لب حفظ می کند به همین دلیل در هنگام خوردن غذا ممکن است دچار گازگرفتگی شوید و به لب آسیب بزنید. در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا بی حسی از بین برود.

روز اول بعد از تزریق ژل لب یک سری موارد هستند که حتما باید رعایت کنید تا لب شما دچار تورم، التهاب و خون مردگی بیشتر و غیر طبیعی نشود. بعد از تزریق ژل لب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید و در گرمای شدید قرار نگیرید. همین طور مصرف نوشیدنی های الکی می تواند باعث التهاب و تورم بیشتری شود

درتزریق ژل لب در برخی نتایج  دقیقا پس از تزریق نشان می دهد، اما اثر کامل هنوز قابل مشاهده نیست

به علاوه، معمولا مقداری تورم نیز پس از تزریق وجود دارد که در روزهای اولیه به صورت واضح مشخص نیست که این تورم ناشی از تزریق میباشد و یا نتیجه ورود ژل و پرکننده به لب می باشد . همچنین برای ژل های موقت نیز، مقداری زمان جهت ادغام مواد پرکننده با بافت لب لازم است. به خاطر داشته باشید که پس از تزریق حتما مقدار زیادی آب به صورت روزانه مصرف نموده و دستورالعمل های ویژه پزشک خود را برای مراقبت های پس از تزریق فراموش نکنید.

بنابراین، اگر قصد کاهش چین و چروک ها و رسیدن به فرم مد نظر و بهتر شدن نتیجه این دسته از تکنیک های زیبایی را دارید، بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان حداقل سه هفته صبر کنید.

به صورت کلی مدت زمان ۲ تا ۳ هفته جهت بهبود کامل و از بین رفتن ورم ها و کبودی های حاصل از تزریق نیاز میباشد  به خصوص برای کسانی که بار اول است که تزریق انجام میدهند و با این پروسه آشنایی کاملی ندارند.

مشکلات وعوارض بعد از تزریق ژل لب:

در تزریق ژل لب به منظور ایجاد فرمی  ایده آل سوزن های متعددی زده میشود که این سوزن ها التهاباتی بوجود میاورد که باعث میشود فردای تزریق یک مقدار ورم و اتهاب بیشتری در آن قسمت بوجود بیاید که کاملا طبیعی میباشد و ظرف مدت یک هفته به صورت کامل از بین میرود.

بروز ناراحتی های خفیف :این ناراحتی ها بسیار طبیعی میباشد وبه خاطر تزریق سوزنی است که درلب انجام شده است

کبودی: کبودی که روند طبیعی بدن میباشد،بعضی از افراد بیشتر ازافراد دیگر دچار این کبودی میشوند،میزان کبودی درافراد ژنتیکی میباشد همچنین سیگارکشیدن واستفاده از داروهایی مانند آسپیرین میزان این کبودی را افزایش میدهد.این کبودی ها درحدود ۱ هفته بهبود میابد البته بستگی به فرد دارد. کبودی میتواند درحدود۲ تا ۱۰ روز باقی بماند

قرمزشدن منطقه تزریق :قرمزشدن پوست برای هر بیمار متفاوت میباشد اما حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت این قرمزی ها ازبین خواهد رفت

تورم والتهاب : تورم ،سوزش وقرمزی درناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم در صورت کاملا طبیعی میباشد وبرای هربیمار متفاوت است به دلیل اینکه لب ها یکی ازحساسترین ناحیه ها درصورت میباشد هرگونه تورم روی آن کاملا طبیعی است

طبیعی نبودن و ناقرینگی حالت لب ها :دراین مورد به دلیل ایجاد تورم و التهاب ناشی از تزریق ناقرینگی در لب احساس میشود که بعد از برطرف شدن ورم ها و التهابات به صورت کامل از بین میرود و قرینه میشود وبهبود میابد.

طبیعی ترین تزریق ژل لب

به خاطر داشته باشید که در تزریق ژل لب طبیعی و اصلاح طبیعی فرم لب شما، لب ها نباید از حالت اصلی  و مرزهای لب خارج شوند و در عین حال می بایست حالت طبیعی خود را حفظ کنند و غیر طبیعی و مصنوعی نشود و به سادگی توسط عموم قابل تشخیص نباشد که شما تغییری در چهره خود ایجاد کرده اید.

استفاده از ژل های ارزان قیمت چینی ومتفرقه و فرم های مصنوعی که هر روز با آن روبروهستیم، ترس بسیاری را در دل علاقمندان به تزریق ژل لب و اصلاح طبیعی فرم لب ایجاد کرده است

در خصوص ترس از عوارض تزریق ژل لب و اصلاح طبیعی فرم لب باید اطلاع داشته باشید که تمامی ژل های معتبر از هیالورونیک اسید طبیعی (از طبیعیت گرفته شده با منشا غیرحیوانی) ساخته شده است، هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن ما موجود است

همچنین یکی دیگر از دغدغه های مراجعین درد هنگام تزریق است، که باید در جریان باشید در مجموعه زیبایی مهزیار از بی حسی کامل استفاده می شود و شما هیچ گونه حسی، حین تزریق نخواهید داشت

برای تغییر فرم لب معمولا (در اکثر افراد) یک سی سی ژل هم در دومرحله و به فاصله دو هفته انجام می شود تا به نهایت طبیعی بودن برسیم، شایان ذکر است مرحله دوم تزریق هزینه ای ندارد

برای تغییر در لب که عضو مهمی میباشد باید حتما جوانب احتیاط را رعایت کرد دو عنصر مهم و تاثیرگذار در این خصوص یکی کیفیت مواد مصرفی هست که استفاده میکنین واز همه مهمتر تجربه و تکنیک  پزشک مورد نظر میباشد.

به طور کلی تزریق ژل لب درمجموعه مهزیار با توجه به تجربیات متخصصان این مجموعه که از نظر زیبایی شناسی و طبیعی گرایی تزریقات برترین مجموعه هستند به منظورپیشگیری از غیر طبیعی شدن لب  تزریق بیشتراز ۱سی سی  در جلسه اول پیشنهاد نمیشود و نکته مهمتر اینکه از بهترین مواد مصرفی برای تزریق ژل لب استفاده میشود که هیچ گونه عارضه و مشکلی برای افراد بوجود نمیاورد و کاملا مطمئن میباشد.

افرادی که بعد از تزریق ژل لب میخواهند فرم لب خود را حفظ کنند نیازدارند که جهت حفظ فرم اولیه قبل از اینکه ژل تزریق شده مرحله اول خود به صورت کامل جذب شود (مثلا بعد از ۶ ماه ) مجدد تمدید انجام دهند تا فرم به دست آمده حفظ شود .

4 دیدگاه

 1. من چند ساعت پیش تزریق ژل داشتم و لب ئایینم کمی کبود شده… الان میتونم از کمپرس یخ استفاده کنم که بهتر بشه؟

 2. آستانه درد من خیلی پایینه. به نظرتون میتونمتزریق ژل لب رو انجام بدم یا خیلی دردناکه؟

 3. چند وقت بعد از تزریق باید برای تمدید به پزشک مراجعه کنیم؟

 4. چند وقت بعد از تزریق میشه از رژلب گیاهی استفاده کرد؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *