رفتن به محتوا

فرم دهی باسن با چربی چه عوارضی دارد؟

فرم دهی باسن با چربی چه عوارضی دارد

داشتن یک استایل خوب، برای تمام افراد مهم است اما برای خانم‌ها اهمیت بیشتری داشته و در اعتماد به نفس آنان نقش بسیار مهمی دارد. وجود برجستگی در اندام خانم‌ها به خصوص در قسمت باسن، سبب می‌شود در لباس‌های مجلسی، اندامی زیبا داشته باشند. برخی خانم‌ها به طور ژنتیک دارای باسن‌های صاف هستند. هرچند فرم دهی به باسن و تمام عضلات بدن با ورزش امکان پذیر است، اما نیاز به زمان طولانی دارد و از توان برخی افراد خارج است. امروزه روش‌هایی مانند تزریق چربی به باسن برای ایجاد برجستگی و فرم دهی بدن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با اینکه تزریق چربی به باسن چه عوارضی دارد مطالبی را مطرح کنیم، با ما همراه باشید.

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به بدن یکی از روش‌های پزشکی است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چربی‌ها از قسمت‌هایی از بدن خود فرد مانند شکم، ران، پهلوها و… گرفته می‌شوند و پس از آماده سازی، دوباره به نواحی مورد نظر تزریق می‌شوند.

تزریق چربی به باسن چیست

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به باسن در سه مرحله انجام می‌شود. ابتدا بیمار بیهوش می‌شود. چربی‌های مورد نیاز از قسمت‌هایی که قبلا توسط پزشک مشخص شده است برداشته می‌شود. در مرحله دوم، چربی‌ها باید صاف و خالص شوند تا برای تزریق مجدد آماده شوند. در مرحله پایانی، چربی‌ها به باسن تزریق شده و سبب ایجاد برجستگی و فرم دهی باسن می‌شود. مهارت پزشک در این روش، بسیار اهمیت دارد.

آیا تزریق چربی به باسن ایمن است؟

تزریق چربی به باسن مانند هر عمل دیگری عوارض خاص خود را دارد، اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد این است که چگونه عوارض تزریق چربی به باسن را کاهش دهیم؟ در واقع بیمار با رعایت تمام دستورالعمل‌های مراقبتی قبل و بعد از عمل و از همه مهمتر، انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه، سعی می‌کند تا احتمال وقوع عوارض را به کمترین حد ممکن کاهش دهد. خوشبختانه تا به امروز عوارض حادی در کلینیک خدمات زیبایی مهزیار مشاهده نشده است.

آیا تزریق چربی به باسن ایمن است؟

عوارض تزریق چربی به باسن

نحوه تزریق چربی به باسن به خودی خود عوارض خطرناکی را در پی نخواهد داشت زیرا چربی از بدن فرد بیمار گرفته می‌شود و هیچ ماده مصنوعی وارد بدن نمی‌شود. در صورتی که بزرگ کردن باسن با تزریق چربی، توسط فرد کم‌ تجربه و بدون مهارت انجام شود، ممکن است مشکلات و عوارضی مانند موارد زیر به وجود آید:

  • به دلیل خارج کردن چربی و تزریق، احتمال کبودی وجود دارد. اما موقتی است.
  • تورم موقت، یکی از عوارض شایع است.
  • به دلیل ایجاد برش، احتمال بی حسی موقتی وجود دارد.
  • در صورت عدم مراقبت صحیح، امکان عفونت در محل تزریق‌ها وجود دارد.

ممکن است به دلیل جذب چربی توسط بدن و ماندگاری تزریق چربی به باسن، نیاز به تزریق مجدد باشد.

  • در صورت عدم مهارت پزشک، ممکن است دو طرف باسن قرینه نباشد و چربی‌ها به طور یکنواخت تزریق نشوند.
  • احتمال ایجاد سلولیت
  • در برخی مواقع چربی به طور کامل توسط بدن جذب می‌شود.

سخن آخر

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی که امروزه طرفداران زیادی دارد، یک روش علمی و کاملا ایمن است. قطعا هر عمل زیبایی عوارض خاص خود را دارد و چه بسیارند کسانی که عمل‌های موفق و ساده‌ای داشته و پس از گذشت دوره نقاهت، به زندگی عادی خود برگشته‌اند. یکی از دلایل موفقیت افرادی که از عمل خود رضایت دارند، مراجعه به مراکز معتبر و انتخاب یک پزشک باتجربه است. کلینیک مهزیار یکی از مراکز خدمات زیبایی است و در ماه چندین مورد عمل تزریق چربی به باسن را دارد که همه‌ی آن‌ها موفقیت آمیز هستند.

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *