رفتن به محتوا

تخلیه ژل با آنزیم و مراحل انجام آن

تخلیه ژل با آنزیم

`چهره و فرم اجزای صورت شما اولین چیزی است که در برخورد با افراد مختلف به چشم می‌خورد. از این رو بسیاری از افراد دوست دارند فرم چهره خود را اندکی تغییر دهند تا چهره جذاب‌تری داشته باشند. در گذشته تغییر دادن فرم اجزای صورت کار ساده‌ای نبود اما امروزه جراحی‌های زیبایی به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده و انواع عمل‌های زیبایی در نقاط مختلف و به شیوه‌های متنوعی در حال انجام است.

یکی از انواع عمل‌های زیبایی که به تازگی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته، و منجر به زیبایی و جوانسازی صورت می‌شود عمل تزریق ژل صورت است. البته برخی اوقات افراد به دلایل مختلفی تمایل به خارج کردن ژل تزریقی از ناحیه مورد نظر دارند. در ادامه به بررسی کامل تخلیه ژل صورت با آنزیم و چگونگی انجام آن خواهیم پرداخت.

در چه صورتی می‌توان ژل صورت را تخلیه کرد؟

همان طور که اشاره کردیم یکی از عمل‌های زیبایی برای جوانسازی و زیبایی صورت، تزریق ژل صورت است، اما برخی از افراد بعد از انجام این عمل، به دلایل مختلف دوست دارند تا این مواد از صورت آن‌ها خارج شود. معمولاً افرادی که تزریق ژل پاژ را انجام داده‌اند، به دلیل دائمی بودن این ژل و عوارض جانبی آن از قبیل گلوله شدن، ترجیح می‌دهند عمل تخلیه و ترمیم ژل را انجام دهند. برخی از دلایلی که ممکن است منجر شود افراد بعد از تزریق گونه به تخلیه ژل صورت با آنزیم اقدام کنند، عبارت‌اند از:

 • نداشتن قرینگی و تقارن در قسمت‌هایی که ژل تزریق شده
 • به وجوآمدن ناهنجاری روی صورت
 • استفاده کردن از مواد نامرغوب در تزریق
 • عدم برآورده شدن انتظارات فرد از تزریق
 • پف کردن بیش از اندازه اطراف چشم‌ها و تشکیل توده‌هایی در این قسمت
 • تزریق نادرست و یا تزریق بیش از اندازه ژل
 • بروز مشکلات آلرژیک به مواد تزریق شده
 • اثر تیندال (تغییر رنگ آبی روشن تا تیره در نواحی اطراف چشم)
 • ایجاد فرورفتگی و برآمدگی‌های فراوان روی صورت

این‌ها بخشی از دلایلی هستند که ممکن است افراد را به تخلیه ژل صورت با آنزیم مجبور کند. بنابراین بهتر است قبل از انجام عمل‌های زیبایی صورت، بهترین ژل برای تزریق گونه را انتخاب کنید. شما می‌توانید با مشاوره در کلینیک مهزیار عمل تزریق ژل لب طبیعی را انجام دهید. در ادامه به بررسی روش‌های تخلیه ژل صورت و چگونگی تخلیه ژل صورت با آنزیم خواهیم پرداخت.

تخلیه ژل صورت

اهمیت معاینه قبل از انجام تخلیه ژل صورت

قبل از اقدام به تخلیه ژل صورت یا تخلیه ژل پاژ، بهتر است با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. پزشک متخصص باید وضعیت شما را بررسی کرده و معاینات لازم را انجام دهد تا بتواند بهترین روش را برای تخلیه ژل صورت شما انتخاب کند. در جلسه معاینه، باید اطلاعات کاملی از شرایط سلامتی و سوابق بیماری خود به پزشک ارائه داده و او را در جریان تمام جزئیات مربوط به تزریق ژل قرار دهید تا فرایند تخلیه ژل به خوبی انجام شود.

نوع ژل تزریق شده، مقدار ژل، محل تزریق و مدت زمانی که تزریق را انجام داده‌اید می‌تواند به پزشک کمک کند تا بهترین و درست‌ترین راه را برای تخلیه ژل صورت شما انجام دهد.

تخلیه ژل صورت با آنزیم چگونه انجام می‌شود؟

یکی از روش‌های موثر برای تخلیه ژل صورت، استفاده از آنزیم است. البته توجه داشته باشید که این روش تنها برای ژل‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حاوی اسید هیالورونیک باشند. در این روش؛ آمپول‌های هیالورونیداز را بعد از آماده سازی در محلی که ژل تزریق شده است، تزریق می‌کنند. این آمپول بعد از تزریق مولکول‌های اسید هیالورونیک را تجزیه کرده و ژل صورت را از بین می‌برد.

توجه داشته باشید که به طور معمول ژل‌ها بعد از مدتی به صورت خود به خود تجزیه شده و از بین می‌روند، از این رو افرادی که تمایل به داشتن ژل داشته باشند باید نسبت به تزریق مجدد اقدام کنند. ژل‌های هیالورونیک به طور معمول بین ۶ الی ۱۸ ماه از بین می‌روند. افرادی که بخواهند این ژل در مدت کوتاه‌تری از بین برود می‌توانند نسبت به تخلیه ژل صورت با آنزیم اقدام کرده و به طور کامل ژل صورت خود را تخلیه کنند.

نتیجه استفاده از روش تخلیه ژل صورت با آنزیم، به سرعت و پس از گذشت ۲۴ ساعت قابل مشاهده است. در صورت عدم تمایل به تخلیه ژل صورت با آنزیم، باید به مدت ۶ الی ۱۸ ماه صبر کنید تا ژل به صورت طبیعی و خود به خود از بین برود.

هزینه لازم برای تخلیه ژل صورت چقدر است؟

عواملی چون غلظت، ضخامت، مارک مواد مورد استفاده و مدت زمان لازم برای درمان بر روی هزینه مورد نیاز برای تخلیه ژل صورت تاثیر گذار هستند. بنابراین نمی‌توان هزینه ثابتی برای تمام افراد در نظر گرفت. برای اطلاع کامل از هزینه تخلیه ژل صورت و یا پروفایلو صورت؛ می‌توانید به کلینیک مهزیار مراجعه کرده و بعد از معاینه توسط پزشک، از هزینه دقیق تخلیه ژل صورت مطلع شوید.

آیا تخلیه ژل صورت موفقیت آمیز است؟

طبق آمار در حدود ۴ الی ۷ روز بعد از تخلیه ژل، در حدود ۸۰ درصد فیلر حل شده و از بین می‌رود. توجه داشته باشید که به طور معمول بعد از تخلیه ژل ممکن است ناهمواری‌هایی روی پوست صورتتان مشاهده کنید، در صورتی که این ناهمواری‌ها ملایم و خفیف باشند، نیازی به درمان آن‌ها نخواهید داشت، چرا که به مرور زمان برطرف خواهند شد.

در صورتی که برآمدگی و فرورفتگی‌های صورتتان شدیدتر باشد، باید برای اصلاح آن اقدام کنید. برای اصلاح این ناهواری‌ها می‌توانید از تزریق ژل‌های استاندارد، پروتز صورت و یا تزریق چربی اقدام کنید.

تخلیه ژل لب

روش‌های دیگر تخلیه ژل صورت چیست؟

به غیر از تخلیه ژل صورت با آنزیم، روش‌های دیگری نیز برای تخلیه ژل صورت وجود دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت:

درمان کیست

برخی مواقع ممکن است ژل تزریق شده در صورت، منجر به ایجاد کیست در صورت شما شود. این کیست‌ها به صورت مایع و یا نیمه جامد بوده و گاهی از جایی به جای دیگر حرکت می‌کنند. در این صورت باید با انجام سونوگرافی بهترین راه برای تخلیه ژل توسط پزشک متخصص مشخص شود.

تخلیه ژل با روش لیفت صورت

در صورتی که روش‌های دیگر برای تخلیه ژل صورت مناسب نباشند و یا عوارض شدیدی بر جای بماند از این روش استفاده می‌شود. در این روش علاوه بر این که ژل از لایه‌های مختلف صورت خارج می‌شود، باید محل تزریق هم شسته شده و با استفاده از بافت‌های چربی اطراف گودی‌های ناشی از تخلیه قبلی پر شود.

تخلیه ژل صورت با آنزیم بهتر است یا نه؟

می‌توان گفت تخلیه ژل صورت با آنزیم یکی از بهترین روش‌ها برای تخلیه ژل صورت است. البته توجه داشته باشید که بهتر است قبلا از عملل تخلیه ژل صورت یا ژل پاژ، با پزشک متخصص مشورت کنید تا با توجه به شرایط شما و برخی از عوامل دیگر، بهترین روش را برای تخلیه ژل صورت شما در نظر بگیرد.

3 دیدگاه

 1. بعد از تخلیه ژل، چقدر طول میکشه تا ژل کاملا تخلیه بشه؟

 2. من پیش آرایشگرم تزریق کردم و چند جای لبم حالت جامد شده مثل کیست… با آنزیم میشه این حالتو از بین برد؟

 3. اگه آنزیم نزنم چقدر طول میکشه تا ژل تزریق شده از بین بره و حالت لب کاملا طبیعی بشه؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *